4 ważne odkrycia w psychologii w 2016 r.

inne

Koniec starego roku i początek nowego to dla wszystkich czas podsumowań. Psychologowie także podsumowują i przedstawiają 4 istotne odkrycia ubiegłego roku.

1. Pieniądze
Naukowcy przez bardzo długi czas utrzymywali, że pieniądze i szczęście nie mają ze sobą ścisłego związku, że autentycznego zadowolenia z życia nie można sobie kupić. Jednakże psycholog Sandra Metz postanowiła bliżej przyjrzeć się związkowi pomiędzy dobrami materialnymi i szczęściem i w tym celu przeprowadziła w 2016 badanie. Polegało ono na przeanalizowaniu 625 transakcji bankowych wykonanych w ciągu 6 miesięcy. Ponadto jej zespołowi udało się zebrać informacje dotyczące osobowości oraz poziomu życiowej satysfakcji osób dokonujących wspomnianych transakcji. Wyniki okazały się interesujące. Otóż naukowcy doszli do wniosku, że ludzie wydający pieniądze na rzeczy, które pasują do ich typów osobowości są najszczęśliwsi, niezależnie od tego ile wydają.

POLECAMY

Wniosek: Zwracaj uwagę na swoje własne potrzeby, na to, co ty lubisz, czym się interesujesz, co ciebie uszczęśliwia, z czego czerpiesz zadowolenie. Mniej skupiaj się na wysokości sum, które widnieją na twoim koncie, a bardziej na odkryciu tego, co tobie daje satysfakcję. To właśnie tam powinieneś lokować swoje pieniądze.

2. Zd...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI