Dołącz do czytelników
Brak wyników

Otwarty dostęp

17 lutego 2021

Epidemia smartfonów. Czy jest zagrożeniem dla zdrowia, edukacji i społeczeństwa? – przeczytaj fragment książki!
KSIĄŻKA AUTORA BESTSELLEROWEJ „CYFROWEJ DEMENCJI"!

0 419

W ciągu minionej dekady smartfon podbijał świat w oszałamiającym tempie, zmieniając codzienność użytkowników w stopniu, w jakim nie udało się to dotąd żadnej technicznej nowince.

Towarzyszy nam od rana do wieczora, w pracy i w życiu prywatnym – wygląda na to, że nie możemy się bez niego obyć. Wielu dostrzega pozytywne strony korzystania z tego urządzenia, nieliczni zastanawiają się nad jego negatywnym wpływem na nasze myślenie, odczuwanie i działanie, a także na zdrowie.

Czy mamy powody do obaw? Najwyższy czas przyjrzeć się faktom.

POLECAMY

Pobierz fragment książki TUTAJ

O autorze:

Manfred Spitzer - niemiecki psychiatra i neurobiolog (ur. 27 maja 1958 r.), doktor nauk medycznych i filozofii, profesor gościnny na Uniwersytecie Harvarda. Studiował także psychologię. W latach 1990–1997 był ordynatorem Uniwersyteckiej Kliniki Psychiatrycznej w Heidelbergu, w 1997 r. objął katedrę psychiatrii na uniwersytecie w Ulm (jako najmłodszy profesor tego kierunku w Niemczech). Od 1998 r. został dyrektorem Uniwersyteckiej Kliniki Psychiatrycznej w Ulm, od 2004 r. kieruje Centrum Wymiany Wiedzy z Dziedziny Neuronauk i Edukacji (niem. ZNL) prowadzącym badania na polu neurodydaktyki. Autor licznych tekstów naukowych i książek popularyzujących wiedzę z dziedziny neurobiologii i neurodydaktyki, m.in. Lernen (wyd. pol. Jak uczy się mózg, PWN, Warszawa 2007), Vorsicht Bildschirm (Uwaga! Ekran telewizora).

Prywatnie ojciec szóstki dzieci, kocha muzykę i gra na wi elu instrumentach, w tym na trąbce jazzowej.

Informacje szczegółowe o książce:

Data premiery: 17 lutego 2021

Format: 145 x 205 mm

Oprawa: miękka

Liczba stron: 336

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://literaturainspiruje.pl/ksiegarnia/pomoc-i-edukacja/ksiazki-ktore-wspieraja/epidemia-smartfonow-czy-jest-zagrozeniem-dla-zdrowia-edukacji-i-spoleczenstwa/

Przypisy