Dawno temu w Warszawie” Jakuba Żulczyka - kontynuacja bestsellera “Ślepnąc od świateł

Materiały PR

Pandemiczna Warszawa pogrążona w strachu, bezlitosne gry o władzę i wpływy, desperackie próby ocalenia choćby cząstki dobra: najnowsza powieść Jakuba Żulczyka chwyta za gardło i nie pozwala zapomnieć o sobie jeszcze przez długi czas po zakończeniu lektury. Dlaczego warto sięgnąć po “Dawno temu w Warszawie”?

Jakub Żulczyk - twórca niepokorny

Niekwestionowany talent literacki, mocna osobowość i odwaga w podejmowaniu trudnych, kontrowersyjnych tematów to iście wybuchowa mieszanka, która przyniosła Jakubowi Żulczykowi miano jednego z najbardziej interesujących polskich pisarzy młodego pokolenia. Żulczyk często odwołuje się w swojej twórczości do osobistych doświadczeń, w tym uzależnienia od alkoholu i narkotyków, z którym zmagał się przez wiele lat życia.

POLECAMY

Do najbardziej znanych książek Jakuba Żulczyka należy wydana w 2014 roku powieść kryminalna Ślepnąc od świateł. Książka ta przyniosła autorowi ogromny sukces komercyjny, sprzedając się w ponad 300 tysiącach egzemplarzy. Równie dużym hitem okazał się wyprodukowany na jej podstawie serial telewizyjny, do którego scenariusz współtworzył sam Żulczyk. Nowa powieść autora, Dawno temu w Warszawie (dostępna pod linkiem: Dawno temu w Warszawie - tantis.pl), jest kontynuacją fabuły Ślepnąc od świateł. Od opisanych w niej wydarzeń minęło kilka lat, a zarówno bohaterowie historii, jak i świat, w którym żyją, zmienili się diametralnie.

Dawno temu w Warszawie - apokaliptyczna walka dobra ze złem

Wydarzenia roku 2020 sprawiły, że świat się zatrzymał - a wraz z nim Warszawa; lockdown zmusił ludzi do zamknięcia się w domach, a ich umysły spowił paraliżującym lękiem o przyszłość. Każdy z nich przeżywa zresztą swoje prywatne piekło - tak, jak Jacek Nitecki, doganiany przez przeszłość, którą przed kilkoma laty miał nadzieję zostawić za sobą.

Marta Pazińska wychodzi światu naprzeciw poprzez heroiczną pracę w azylu dla nieheteronormatywnej młodzieży - ludzi zmagających się z uzależnieniami, wykluczeniem społecznym i agresją z zewnątrz. Tragiczna śmierć jednego z wychowanków i bezpośrednio następująca po niej fala nienawiści brutalnie uświadamiają Pazinie, że koniec świata jest bliski… A może już ma miejsce?

Bezprawie przejmuje władzę nad miastem, a jedyną drogą do sprawiedliwości jest wymierzenie jej samemu. Zło ukryte w ciemności wychodzi na wierzch - a ci, którzy chcą sięgnąć po władzę, idą po nią po trupach. W przenośni i dosłownie.

Dawno temu w Warszawie to powieść mroczna, emanująca brutalnością, ale i pełna refleksji nad istotą człowieczeństwa, do której w swojej twórczości przyzwyczaił nas Żulczyk. Nowa książka autora Ślepnąc od świateł wywołuje skrajne reakcje, ale pewne jest jedno - żaden czytelnik nie przejdzie wobec niej obojętnie. Wszystkie książki autora można znaleźć na stronie: Jakub Żulczyk - tantis.pl.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI