Dancing pokoleń
Antoni Rokicki inne Charaktery 7/2017
Zdaniem pana Macieja są cztery grupy seniorów. Pierwsi codziennie chodzą do kościoła. Drudzy spędzają czas w przychodniach. Kolejni przesiadują na ławce przed domem. Pozostałym chce się żyć.

Sobotni wieczór w jednym z modnych warszawskich klubów nocnych. Stoję ze znajomymi ze studiów i moją babcią. Słyszymy, jak kobieta obok wykrzykuje do telefonu: – Słuchaj, Zosiu, już drugiego drinka piję. Jest super. Tańczyłam z Murzynem. A co! Ja tam się nie boję!
Życie na każdym etapie
Na parkiecie tańczą moi znajomi z Dancingu Międzypokoleniowego (patrz aplikacja, s.80). Pani Stasia i pani Ania jak zawsze obok siebie, w przerwie podjadają smakołyki przyniesione z domu. Za konsoletą stoi DJ Janeczka. Macham do niej i uśmiecham się, dając znak, że świetnie sobie radzi. Muzyka jest zróżnicowana. Raz coś szybszego, raz wolniejszego. Tak to już jest na Dancingach. Kiedy gra DJ Wika, rezydentka Dancingu i najstarsza polska DJ-ka, można usłyszeć zarówno zorbę, jak i „Waka Waka” Shakiry. Tuż obok stołu DJ-skiego znajduje się tzw. ścianka, przy której gwiazdy ustawiają się do zdjęć. Kolejka
–
O
6
Kup najnowsze e-wydanie "Charakterów" z e-bookiem (pakiet Premium), a dostęp do tego artykułu oraz 7 tys. pozostałych tekstów na naszej stronie uzyskasz GRATIS! To się NAPRAWDĘ OPŁACA. Cena za miesiąc tylko 15 zł.
Zobacz pełną ofertę cyfrowych CharakterówAntoni Rokicki
jest socjologiem. W Dancingu przez rok prowadził obserwację uczestniczącą, napisał pracę o Dancingu Międzypokoleniowym jako przykładzie przeciwdziałania ageizmowi poprzez integrację międzypokoleniową. Zajmuje się badaniami współczesnego rynku pracy, na Uniwersytecie Warszawskim pisze pracę magisterską o prywatności osób publicznych w mediach społecznościowych.