Ciężkie czasy dla seksu

Wstęp

Jeśli wierzyć mediom, podobno już 200 milionów ludzi praktykuje cyberseks, czyli uprawianie przeróżnych form aktywności seksualnej za pośrednictwem Internetu. W sieci pojawia się coraz więcej stron o charakterze erotycznym, czatów, dzięki którym w odrębnych "pokojach" można uprawiać wirtualny seks z osobą oddaloną nawet o tysiące kilometrów.

Rozwój techniki pozwala również na przesyłanie obrazu i dźwięku, co jest dodatkową atrakcją podczas „kontaktu seksualnego” przez Internet. Nowością są rękawice i okulary 3D, umożliwiające przeniesienie się do wirtualnego świata, w którym nie ma rzeczy niemożliwych. To wszystko daje okazję do zrealizowania swoich najśmielszych fantazji erotycznych dotyczących miejsca, sposobu oraz, co najważniejsze, partnera odpowiadającego pod względem płci, wyglądu i temperamentu. Żeby pełniej odczuwać satysfakcję z takiego rodzaju seksu, wymyślono różnego rodzaju orgazmotrony – urządzenia, które odpowiednio stymulując, pozwalają przeżyć orgazm. Już 70 lat temu Aldous Huxley w książce „Nowy, wspaniały świat” opisywał kabiny, w których człowiek osiągał orgazm. Był to obraz przyszłości, teraz mający szansę stać się rzeczywistością. Oprócz orgazmotronów pojawiły się też dziś inne gadżety, na przykład sztuczne narządy płciowe czy pełnowymiarowe fantomy kobiet i mężczyzn, pozwalające zaspokoić potrzeby autoerotyczne.
Czy to wszystko oznacza, że mamy do czynienia z rewolucją seksualną? Media wydają się promować nowe rodzaje zaspokajania potrzeb seksualnych, to zaś rodzi przekonanie, że coraz więcej osób je wybiera. Jednocześnie rysuje się czarna wizja przyszłości, w której naturalny stosunek płciowy z partnerem odejdzie w zapomnienie, ustępując miejsca nowoczesnemu cyberseksowi. Czy tak będzie rzeczywiście?
Odpowiadając sobie na to pytanie, musimy pamiętać, że wszystkie formy zaspokajania potrzeby seksualnej przy wykorzystaniu najnowocześniejszych środków przekazu i najnowocześniejszej elektroniki są po prostu masturbacją. W wieku XIX dla mast...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI