Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój

16 września 2016

Cechy ludzi, którzy osiągają to, czego chcą

23

Ludzie odnoszący sukcesy mają jedną cechę wspólną: tam gdzie większość widzi bariery nie do przeskoczenia, oni widzą wyzwania.

Potrafią uwolnić się spod wpływu negatywnych emocji i stąd czerpią pewność siebie -w porównaniu do osób wrażliwych, które negatywne emocje powstrzymują przed działaniem. Wychodzą z założenia, że przeszkody nie blokują drogi – one są drogą. - Zbyt często myślimy, że kreatywne myślenie ludzi sukcesu to wrodzony talent przynależny nielicznym - pisze dr Bradberry, fachowiec od inteligencji emocjonalnej. Prawda jest taka, że możemy zgłębiać sposoby myślenia ludzi sukcesu i wprowadzać je w swoje życie.

Osoby odnoszące sukcesy:

  • 1. Są pewne siebie.

Możemy sobie tylko wyobrażać jak wiele dobrych pomysłów nigdy nie zostało zrealizowanych, bo ich autorom brakowało odwagi do działania. Osoby odnoszące sukcesy idą za ciosem, realizują swoje pomysły. Wiedzą, że nieudana próba nie odzwierciedla ich możliwości. Traktują ją jako okazję do nauki.

  • 2. Są spójne.

Ludzie sukcesu monitorują swoje emocje i rozumieją je. Korzystają z tej wiedzy i powstrzymują się przed nieodpowiednimi reakcjami w trudnych sytuacjach. Kiedy coś im się nie udaje, starają się zachować spokój i nie frustrować na osoby, które nie są odpowiedzialne za ten stan rzeczy. Wiedzą że bez względu na to jak jest teraz, sytuacja zmieni się jeszcze wiele razy.

  • 3. Są szczere.

Wierzą, że szczerość i uczciwość – mimo iż czasami bolesne – na dłuższa metę zawsze się opłacają. Tylko one umożliwiają nawiązanie prawdziwego kontaktu z ludźmi, a karma wraca w najmniej oczekiwanym momencie.

  • 4. Świętują najmniejsze zwycięstwa.

Stawiają sobie wyzwania i cieszą się drobnymi zwycię...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy