Autor: Piotr Kwiatek

Dr; jest psychologiem i psychoterapeutą, prowadzi zajęcia z interwencji pozytywnych na Uniwersytecie SWPS. Wykłada w Seminarium Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. Jest autorem kilku książek z serii „Psychologia Pozytywna i Wiara”, m.in. Ucieszyć się życiem oraz 35 dni w rytmie wdzięczności.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Moc radości. Iskra bogów

Jeśli chcemy wyobrazić sobie radość, przywołajmy obraz kogoś, kto znalazł skarb. Jego radość jest nie tylko efektem znalezienia drogocennego kamienia, ale też satysfakcją, która sama w sobie jest nagrodą. Dostępna jest dla wszystkich i to od nas zależy, na ile będziemy chcieli ją kultywować. Czy wiemy, po co nam radość? Jakie korzyści wnosi w nasze relacje? Jak jej praktykowanie wpływa na nasze zdrowie?

Czytaj więcej

Zarażenie afektywne

Emocje nadają życiu smak. Czasem jednak sprawiają, że wpadamy w panikę, poddajemy się cudzym nastrojom. Kto jest bardziej podatny na takie afektywnie „zarażanie” i do czego to prowadzi?

Czytaj więcej

Od Fomo do Jomo

Tak bardzo boimy się, że coś nas ominie w sieci, że średnio co 12 minut i 38 sekund wpatrujemy się w ekran smartfona. Jak przemienić ten lęk w... radość z bycia offline?

Czytaj więcej

Pożegnanie z narzekaniem

Ja narzekam, on narzeka, my narzekamy… Narzekanie jest naszym narodowym sportem, wręcz nałogiem. Dlaczego w niego wpadamy? Co z tego mamy? Jak się od niego uwolnić?

Czytaj więcej