Autor: Paweł Koniak

dr, jest psychologiem, adiunktem w Katedrze Psychologii Marketingu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Interesuje się psychologią postaw i perswazji, psychologią marketingu politycznego, promocji i kreowania wizerunku miejsca.[nbsp]
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Chciałabym, ale się boję

Aby zachęcić klienta do kupna, trzeba z jednej strony zareklamować towar, z drugiej - pokonać jego obawy związane z transakcją. Trzeba sprawić - inaczej niż chciałby prezes Ryszard Ochódzki - by związane z zakupem plusy przesłoniły minusy.

Czytaj więcej

Historie, które budują sprzedaż 

Audycja zawierała lokowanie produktu - podobnym komunikatem kończy się ostatnio niemal każdy telewizyjny program. Co to oznacza? Dlaczego „lokowanie” stało się ostatnio tak popularne?

Czytaj więcej

Łowy na turystów 

Czy miasto lub region leżący tuż za miedzą można promować równie skutecznie, jak krainę leżącą za siedmioma górami i siedmioma rzekami? Można, tylko trzeba wiedzieć, na jakich walorach się skupić.

Czytaj więcej

Jak cię widzą, tak odwiedzają

Za mistrzów w tworzeniu wizerunku uchodzą Austriacy - nie tylko przekonali cały świat, że Hitler był Niemcem, a oni sami nie mieli z nazizmem nic wspólnego, ale również zagarnęli na własność Mozarta. Oczywiście nie tylko Austriakom udają się takie sztuczki.

Czytaj więcej