Autor: Justyna Dąbrowska

Psycholog, psychoterapeutka i dziennikarka, założycielka miesięcznika „Dziecko” i portalu e-dziecko. Certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i European Association for Psychotherapy. Należy do zespołu warszawskiego Laboratorium Psychoedukacji, pracuje w podejściu psychodynamicznym. Zajmuje się psychoterapią okołoporodową, pomaga kobietom zmagającym się ze stratą, niepłodnością, traumą okołoporodową, depresją poporodową i trudnościami w nawiązaniu relacji z niemowlęciem. Autorka wielu książek, m.in.: Matka młodej matki, Nie ma się czego bać, Miłość jest warta starania oraz Zawsze jest ciąg dalszy. Rozmowy z psychoterapeutami.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Matkujące światu inaczej, czyli dlaczego kobiety nie decydują się na dziecko - Z Justyną Dąbrowską rozmawia Paulina Chołda

Przy decydowaniu się na dziecko nie do końca można wyważyć racje – tu potrzebne jest szaleństwo w dobrym tego słowa znaczeniu. I spontaniczność – ta decyzja musi płynąć z naszej części zmysłowo-emocjonalnej. Gdy zaczynamy główkować, decydujemy często na „nie”. Dobrze, kiedy zapraszamy dziecko do naszego życia, bo mamy miłość do rozdania. Ale można też matkować światu na wiele innych sposobów.

Czytaj więcej