Autor: Hanna Brycz

Dr hab. Hanna Brycz jest psychologiem. Pracuje w SWPS w Sopocie oraz w Uniwersytecie Gdańskim. Interesuje się poznaniem społecznym i trafnością percepcji, a także dojrzałością "ja" i wartościami.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Seksualni kłusownicy

Niemal 9 na 10 badanych przyznaje, że byli przez kogoś namawiani do zdrady partnera. Mniej więcej co trzecia osoba zdobywa swe miłosne szczęście, niszcząc inny związek. Świat wokół nas pełen jest małżeńskich i pozamałżeńskich zdrad.
Seksualni kłusownicy - obojga płci - wciąż są na łowach.

Czytaj więcej

Aureola szyta na swoją miarę

Nie chodzi nam o prawdę na swój temat. Częściej niż prawdy szukamy potwierdzenia, że jesteśmy uczciwi, dobrzy, wrażliwi. Co więcej, postrzegamy siebie jako lepszych pod tym względem, ponadprzeciętnie moralnych.

Czytaj więcej

Człowiek. Instrukcja obsługi [Psychologia dziś]

Błądzimy wszyscy. Wszyscy, tylko nie ja. Błędy widzimy głównie u innych. Ci, którzy potrafią dostrzec je u siebie, są nie tylko bliżsi prawdy, ale także bardziej wytrwali, skuteczni i zdrowsi - twierdzi Hanna Brycz.

Czytaj więcej

Ofiary kusicielki

Mężczyzna uganiający się za spódniczkami, nawet gdy jest mężem i ojcem, nie budzi w Polsce jakichś szczególnych emocji. Ale jeśli to kobieta podrywa mężczyzn, naraża się na potępienie. Szczególnie gdy obiektem jej zalotów są mężczyźni żonaci. Jakie są źródła tej swoistej niesprawiedliwości?

Czytaj więcej