Autor: Barbara Wesołowska-Budka

Psycholog, psychoseksuolog, trener, certyfikowany psychoterapeuta CBT, superwizor CBT. Właścicielka Psychokliniki – Poradnie Zdrowia Psychicznego. Wiceprezes Fundacji Psyche – Strefa Pozytywnych Myśli. 
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Za kulisami „idealnych” zdjęć, czyli jak Instagram wpływa na naszą samoocenę i jakość relacji?

Z filtrem czy bez filtra? Oto jest pytanie... Pytanie, które zadaje sobie codziennie większość spośród ponad 2 mld użytkowników Instagrama podczas wrzucania zdjęć na ulubioną platformę społecznościową. Regularnie sprawdzają liczbę obserwatorów oraz lajków pod zdjęciami, każde powiadomienie przyprawia ich o dreszcze rozkoszy i niepokoju, a w głębi ducha cały czas zastanawiają się, dlaczego nie jest tak idealnie, jak być powinno. Bo powinno, prawda? Przecież tak mówi Internet…

Czytaj więcej

Seniorze, kochaj się – czyli seks w wieku dojrzałym

Seks osób dojrzałych to nie tylko ważny, ale także przyjemny temat. Intymne zbliżenie, również dla osób sześćdziesięciopięcioletnich i starszych, pełni funkcję scalającą związek, daje poczucie spełnienia i bezpieczeństwa. Obecnie aktywność seksualna seniorów należy do rzadkości. Tymczasem te potrzeby nie ustają, a satysfakcja płynąca z udanego życia intymnego przekłada się na inne sfery. Seniorzy wciąż mogą czerpać przyjemność z miłosnych doznań.

Czytaj więcej

Nastoletnie przyjaźnie - Jak zaszczepić w dzieciach potrzebę budowania relacji?

Najintensywniejszy czas poznawania nowych osób i zawierania przyjaźni przypada na okres nastoletni, kiedy zaczynamy poszukiwać siebie i kreować tożsamość. Rola przyjaźni w życiu młodzieży jest bardzo duża. To jeden z etapów dojrzewania.

Czytaj więcej