Autor: Anna Herzyk

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

TOKSYCZNY MÓZG

Czy trwałe niekorzystne zmiany w metabolizmie mózgu mogą być ceną, jaką ocaleni płacą za uratowanie życia?Co się dzieje w mózgu samobójców i osób maltretowanych w dzieciństwie – pisze ANNA HERZYK.

Czytaj więcej

OSZUKANY MÓZG

Doznania psychiczne są efektem negocjacji mózgu z rzeczywistością. Jak każde negocjacje, i te nie zawsze kończą się powodzeniem. Ścierpnięta ręka wydaje się obca. Kogoś nieznajomego pozdrawiamy jako kolegę z pracy, potem przepraszamy za pomyłkę. Gubimy się w dobrze znanym otoczeniu. O ręce usiłującej udusić swego właściciela i innych zdumiewających doznaniach determinowanych przez mózg pisze ANNA HERZYK.

Czytaj więcej

MÓZG WIE WIĘCEJ

To nie my mamy mózg, to mózg ma nas – napisał kiedyś Jerzy Konorski. Mózgowa regulacja procesów psychicznych przebiega zazwyczaj w sposób nieświadomy. W efekcie nie wiemy, że wiemy – przekonuje ANNA HERZYK.

Czytaj więcej

Tam, gdzie rodzą się uczucia

Brak emocji może być powodem irracjonalnych zachowań w takim samym stopniu, jak nadmiar emocji. Dowodzą tego tragiczne losy osób, które doznały uszkodzenia mózgu, i których życie zostało z tego powodu zrujnowane w sposób niedający się przewidzieć.

Czytaj więcej