Autor: Aleksandra Wiśniewska

Dziennikarka, z zamiłowania podróżniczka. Aby połączyć obie pasje, rzuciła pracę w singapurskiej korporacji. Zamieniła życie w Mieście Lwa na podróż w kamperze przerobionym ze starej karetki. W trasie poszukuje inspirujących historii ludzi, miejsc i wydarzeń. Autorka reportaży, artykułów podróżniczych, wywiadów. Współautorka przewodnika Pascal Malezja i Singapur – Złota Seria. Stała współpracowniczka magazynów podróżniczych: „Kontynenty”, „Poznaj Świat”, „All Inclusive”, Onet Podróże, WP Turystyka. Studentka Polskiej Szkoły Reportażu.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak odzyskać poczucie sprawstwa? życie w rodzinie dysfunkcyjnej

Pokolenie powojenne nie miało przestrzeni na to, żeby się dziećmi zająć, bo walczyło o przetrwanie. Nasi rodzice zostali wychowani w komunie – w bezradności, w ogromnym lęku. My jesteśmy pokoleniem rodziców nadopiekuńczych – z poczuciem winy i wstydu. Jakie są tego skutki i jak z nimi sobie radzić?
 

Czytaj więcej

Kawa z duchami

Uciekają do niej od cyfryzacji, od pędu świata racjonalnego do bólu. Szukają magii spokoju, równowagi, oczyszczenia z duszącej cywilizacji. Szeptucha chce im to wszystko dać. To życiowa misja jej starej duszy. Pomaga się podnieść tym, którzy padli pod ciężarem oczekiwań rodziców, partnerów, społeczeństwa. Pomaga im się odnaleźć i odszukać drogę zgodną z ich własnymi pragnieniami.

Czytaj więcej