Życie bez nałogu. Uwolnij się od uzależnienia, wykorzystując techniki ACT – przeczytaj fragment książki!

Spoglądaj w przyszłość, działaj w teraźniejszości!

Otwarty dostęp

Zapewne masz za sobą wiele prób rzucenia nałogu. Znasz więc poczucie bezsilności, zablokowania, tkwienia w miejscu. Wiesz, czym są rozpacz, zmaganie z samym sobą, próby wytrwania w postanowieniu i gorycz kolejnej porażki.

Książka Życie bez nałogu pomoże ci wyjść z zaklętego kręgu destrukcyjnych zachowań. Dowiesz się z niej, jak dzięki technikom terapii akceptacji i zaangażowania poradzić sobie z przytłaczającymi emocjami i bolesnymi myślami, które utrudniają wytrwanie bez używek. Poznasz sposoby na uporanie się z gniewem, wstydem, brakiem wiary w siebie, niepewnością czy lękiem – które są przyczyną ciągłych powrotów do nałogu. Nauczysz się także skupiać na byciu tu i teraz zamiast na niepowodzeniach z przeszłości czy obawach o przyszłość. Przestaniesz działać impulsywnie i polegać na automatycznych odruchach, odkryjesz swoje prawdziwe wartości i odnajdziesz motywację do trwałej zmiany swojego życia na lepsze.

POLECAMY

Dzięki zamieszczonym w książce przykładom i praktycznym ćwiczeniom dowiesz się, jak:

  • pozbyć się destrukcyjnych przekonań i szkodliwych nawyków,
  • poradzić sobie z pokusami i natrętnymi myślami,
  • rozwiązywać problemy w konstruktywny sposób,
  • kształtować w sobie trwałą motywację,
  • uzdrowić relacje z bliskimi.

Nie czekaj dłużej. Ta książka pomoże ci zwalczyć uzależnienie na dobre!

W książce opisano, jak można łączyć prezentowane podejście z programem dwunastu kroków stosowanym przez wspólnoty Anonimowych Alkoholików i Anonimowych Narkomanów.

Życie bez nałogu może początkowo budzić obawy. Kim jestem, nie pijąc? Czego chcę dla siebie, gdy przestanę brać? Jak naprawić błędy popełnione po drodze? Jak wytrwać w decyzji o niepiciu? Umiejętność udzielenia odpowiedzi na tego typu pytania jest kluczowa dla utrzymania motywacji do życia w trzeźwości. Dzięki tej książce nauczysz się na nie odpowiadać. Kelly Wilson, jeden z autorów, sam ma za sobą trudną i nierówną walkę z uzależnieniem. W książce dzieli się wątpliwościami, z jakimi mierzył się w trakcie wychodzenia z nałogów, i trudnościami, które udało mu się pokonać. Sam od wielu lat żyje w trzeźwości, a jego doświadczenia sprawiły, że stał się znanym i cenionym terapeutą. Ta książka będzie olbrzymim wsparciem dla wszystkich, którzy chcą powiedzieć „nie” uzależnieniu.

Agnieszka Wroczyńska
psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, superwizorka PTTPB

Bardzo dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak budować motywację do rzucenia nałogu. Książka ma formę samopomocowego przewodnika, który zachęca do spojrzenia na własne życie z innej perspektywy. Odnajdziemy w niej zarówno nawiązania do ruchu Anonimowych Alkoholików, jak i podejście do uzależnienia właściwe terapii akceptacji i zaangażowania. Książka uświadamia czytelnikom, że proces zdrowienia zaczyna się od nich samych. Niejednokrotnie zmusza do myślenia, a jej lektura stanowi odważną inwestycję we własne życie.

Joanna Cichowlas
psycholożka, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, psychoterapeutka
Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni

Kelly Wilson jest jedną z wyjątkowych postaci w historii terapii behawioralnej. Był uzależniony od wielu substancji jednocześnie, spadł na samo dno i poróżnił się z rodziną, ale znalazł drogę do życia bez używek. Obecnie jest cenionym naukowcem i psychoterapeutą, spełnionym ojcem i mężem, profesorem oraz współtwórcą terapii akceptacji i zaangażowania. Łączy autorytet życiowy i bazujący na wiedzy naukowej, przez co jest najlepszą osobą, by uczyć innych, jak sobie radzić, gdy władzę przejmuje substancja lub nałogowa czynność.

Przeczytaj fragment książki

Bartosz Kleszcz
psychoterapeuta ACT, uczesieact.pl

O autorach:
Kelly G. Wilson – profesor psychologii na University of Mississippi. Były przewodniczący Association for Contextual Behavioral Science oraz Society for a Science of Clinical Psychology. Laureat prestiżowej nagrody im. Elsie M. Hood dla wybitych wykładowców, przyznawanej przez University of Mississippi. Jeden ze współtwórców terapii akceptacji i zaangażowania, od dwudziestu lat rozwijający i upowszechniający to podejście oraz teorię i filozofię, na których się ono opiera. Autor ponad siedemdziesięciu artykułów i rozdziałów w publikacjach zbiorowych oraz współautor kilku książek (m.in. W sieci natrętnych myśli, Terapia akceptacji i zaangażowania. Proces i praktyka uważnej zmiany czy Mindfulness for two). Jego zainteresowania obejmują wykorzystanie zasad nauki o zachowaniu do zrozumienia kwestii takich jak cele życiowe, sens, wartości, relacja terapeutyczna i uważność. Wilson jest założycielem organizacji Onelife Education and Training. Prowadził szkolenia, warsztaty i konsultacje w dwudziestu krajach na całym świecie.

Troy DuFrene - pisarz i publicysta specjalizujący się w tematyce zdrowia psychicznego. Współautor kilku książek z tej dziedziny, m.in. W sieci natrętnych myśli, Coping with OCD, Mindfulness for two, Acceptance and Committment Therapy for Eating Disorders, oraz The Mindfulness and Acceptance Workbook for Bulimia.


Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Data premiery: 2020
Format: 165x235 mm

Link do zakupu książki https://bit.ly/2YlxkXC

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI