W kręgu gniewu

Nałogi i terapie Praktycznie

Nie jestem pewien, czy moje problemy z otoczeniem mają związek z tym, że jestem DDA. Mam 21 lat. Przez większość dzieciństwa żyłem w strachu, bo mój ojciec pił (byłem świadkiem wielu nocnych awantur i wizyt policji w domu).

Słyszałem, jak bije mamę. Ona postanowiła z tym skończyć i rozwiodła się z nim. Gdy się wyprowadził od nas, brakowało mi ojca, męskiego wzorca.
Przez prawie dwa lata moje rozmowy z matką ograniczały się jedynie do odpowiedzi na pytanie, co chcę na obiad. Sam nawet nie wiem czemu...

POLECAMY

Moi znajomi (jest ich zaledwie garstka) uważają mnie za osobę rozrywkową, uśmiechniętą i pełną pomysłów. I rzeczywiście: lubię towarzystwo i zabawę, ale w kilka minut po spotkaniu uciekam do swojego pokoju i totalnie pogrążam się w gniewie. Mam wrażenie, że czasem złość i gniew sprawiają mi przyjemność. Czuje się wtedy jakoś dziwnie dobrze. Dlaczego tak jest?

Niedawno rozpadł się mój związek (kolejny) ze wspaniałą kobietą, którą ogromnie kochałem i kocham nadal. Nie wytrzymała ze mną, bo urządzałem jej awantury o nic. Nie potrafię w pełni zaufać partnerce. Wiem, że to jest złe, ale zapominam o tym. W złości i gniewie jest mi dobrze... Nie wiem, jakiej pomocy tak naprawdę szukam. Rozm...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI