Przeszłość jak rak

Nałogi i terapie Praktycznie

Urodziłam się jako trzecie i niechciane dziecko, o czym moja mama nie omieszkała mi powiedzieć, gdy byłam już wystarczająco duża, by to zrozumieć. Ojciec zmarł, gdy miałam trzy lata, mama wyszła ponownie za mąż i po niedługim czasie urodziła córkę.

Ojczym był pijakiem i zdradzał mamę. W domu ciągle były awantury. Pupilem mamy był brat i młodsza siostra, za to moja starsza siostra była wyrzutkiem. Wszystkie obowiązki domowe spadały na mnie.

POLECAMY

Wcześnie wyszłam za mąż. Niestety, starsze rodzeństwo miało już dzieci i mój syn musiałby konkurować z synem brata. To było dla mnie bardzo bolesne. Syn czuł, że babcia faworyzuje dzieci wujka, więc z czasem bywał u niej tylko wtedy, gdy było to konieczne. Córka nie znała dobrze babci.

Dziś moja mama wie, że popełniła masę błędów, ale nie potrafi się do nich przyznać. Najmłodsza siostra związała się z mężczyzną, który ją bił i poniżał. Już nie jest pupilką mamy, bo nie można się nią pochwalić. Mama opiekowała się dziećmi starszej siostry i brata, ale to do mnie dzwoni, gdy ma kłopoty albo nie ma komu się wyżalić.

Mam 40 lat, własną rodzinę i kłopoty dnia codziennego, a mimo to wciąż nie potrafię się uwolnić od myślenia o swoim dzieciństwie i o...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI