Najczęstsze błędy przy pielęgnacji włosów

Artykuł sponsorowany News

Marzą Ci się piękne, zdrowe i lśniące włosy, ale pomimo tysięcy masek, odżywek i olejków oraz godzin spędzonych na nakładaniu wszelkiego rodzaju specyfików nadal są matowe, łamliwe, a na dodatek puszą się albo nie można ich rozczesać? Nie trać nadziei i zapału do działania. Być może kilka drobnych zmian pozwoli Ci cieszyć się upragnioną fryzurą jak z okładek magazynów fryzjerskich.

Błędy w myciu włosów

Ta czynność wydaje się prosta i oczywista, w końcu każdy z nas myje włosy i nie widzi w tym niczego skomplikowanego. Szampon, woda, ręcznik, może jakaś odżywka i po sprawie. Jednak nic bardziej mylnego! W myciu włosów można popełnić wiele błędów, które będą odbijały się na ich stanie i wyglądzie. Jak więc dobrze myć włosy? Przede wszystkim należy robić to odpowiednio często. Nie można odkładać tej czynności. Bardzo mylne jest przekonanie, że im dłuższe przerwy pomiędzy myciami robimy, tym szybciej włosy się przyzwyczają i będą dłużej świeże. Jednak to całkowity mit. Podczas mycia włosów nie szarp ich i nie trzyj mocno skóry głowy – wykonuj delikatny masaż opuszkami palców, a następnie dokładnie spłucz pianę. Kolejnym błędem jest pomijanie zastosowania odżywek i masek. Bez nich włosy są bardzo trudne do rozczesania, przez co łatwo się niszczą. Nieprawidłowo dobrana szczotka to także problem – możesz powyrywać sobie włosy albo pourywać je na długości, co doprowadzi do nieestetycznego wyglądu i złego stanu ogólnego włosów. Staraj się również dosuszać włosy, zwłaszcza przy skórze. Jednak nie rób tego gorącym powietrzem – ustaw zimny nawiew i delikatnie skieruj go z odpowiedniej odległości w stronę włosów.

Nieprawidłowo dobrane kosmetyki

To jeden z kluczowych błędów, który znacząco wpływa na wygląd włosów. Jednym z kryteriów, według którego wybiera się odpowiednie składniki do danego typu włosów, jest ich porowatość. Aby dowiedzieć się, jakie są Twoje włosy, możesz wykonać test na porowatość włosów. Z reguły wymienia się trzy typy: włosy niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Gdy już określisz, jakiego rodzaju porowatości jesteś posiadaczką, wtedy droga do sukcesu jest już całkowicie prosta. Wystarczy dowiedzieć się, jakie składniki odpowiednio wpłyną na stan twoich włosów, a które z nich mogą przyczynić się do ich niekorzystnego wyglądu. Bardzo dobrym zabiegiem, który możesz wykonać w domu na podstawie ustaleń z testu porowatości włosów, jest olejowanie. Pamiętaj, że każdemu typowi włosów odpowiadają inne rodzaje olejów. Ostrożnie też dobieraj maski i odżywki – sprawdzaj składy i sugeruj się zawartością wskazanych dla twoich włosów składników. Unikaj oblepiających silikonów i wysuszającego alkoholu etylowego. Staraj się wybierać produkty z naturalnymi składnikami i wyciągami roślinnymi.

Brak ochrony podczas stylizacji

Gorące powietrze i wysoka temperatura niszczą włosy – to oczywiste. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez użycia lokówki lub prostownicy, postaw na dobre produkty do termoochrony. Zabezpiecz także końcówki odpowiednim olejkiem lub serum – pomoże ochronić włosy przed negatywnym wpływem temperatury i odżywi suche końce. Możesz także spróbować stylizacji włosów bez użycia ciepła – loki i fale skutecznie zrobisz przy pomocy specjalnych wałków.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI