Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój , Praktycznie

4 marca 2016

Jak pokonać stres

134

Osiem rad Wojciecha Eichelbergera dla wszystkich zestresowanych osób według jego autorskiej metody 8 x O.

1. Oddech przeponowy, który pod obciążeniem i w stresie pomaga sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na energię oraz powstrzymuje przedwczesne reakcje stresowe typu walka – ucieczka.

POLECAMY

2. Obecność, czyli umiejętność urealniania się, optymalnej koncentracji na zadaniu, kontrolowania negatywnych myśli i fantazji oraz efektywnego oszczędzania energii.

3. Oparcie w sobie, czyli umiejętność rozpoznawania sygnałów przeciążenia, bieżące monitorowanie poziomu energii życiowej, uświadamianie sobie oddechu, budowanie poczucia ugruntowania i równowagi psychofizycznej.

4. Odreagowanie, które umożliwia odróżnianie stanu emocjonalnej implozji od rzeczywistego zmęczenia oraz skutecznego i nieobciążającego innych odreagowywania stresu przed wejściem w fazę regeneracji.

5. Odpoczywanie, czyli umiejętność szybkiego przełączania organizmu w tryb regeneracja – asymilacja, szybkiej i skutecznej regeneracji w warunkach obciążenia i stresu oraz zasypiania.

6. Odmawianie i odpuszczanie, czyli niedopuszczanie do sytuacji przeciążenia zadaniami delegowanymi przez innych, niebranie na siebie zbyt wielkich obciążeń i odpuszczanie zadań dodatkowych, niezwiązanych z priorytetami.

7. Odżywianie, czyli optymalne wykorzystywanie generatora pokarmowego...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy