Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój

29 stycznia 2016

Jak kontrolować pierwsze wrażenie?

15

Kiedy ludzie widzą cię pierwszy raz, wrażenia na twój temat formują natychmiast na podstawie tego co da się wyczytać z twojej twarzy i całego ciała. Dla każdego z nas pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Oto kilka wskazówek dla tych, którzy chcieliby mieć je pod kontrolą.

Trudno powiedzieć co dokładnie sprawia, że ktoś pomyślał o tobie tak, a nie inaczej. Czy najpierw szacujemy wiek nieznajomego czy rasę? Jak szybko oceniana jest płeć i co to zmienia – zastanawia się dr Susan Krauss Whitebourne, psycholog, wykładowca na University od Massachusetts Amherst i autorka książek.

O pierwszym wrażeniu stanowi prawdopodobnie mieszanka tych cech, nie działają one pojedynczo. Ale ludzie oceniają też niewerbalne sygnały, które do nich wysyłasz. Próbują odczytać język ciała. Mogą pomyśleć, że jesteś zdenerwowany jeśli zapleciesz ręce; zrelaksowany - jeśli tego nie zrobisz; pewny siebie – jeśli mocno się wyprostujesz. Oceniany może być też kontakt wzrokowy – patrzenie poznanej właśnie osobie w oczy może sprawić, że zostaniesz oceniony jako osoba pewna siebie, ale też szczera, nie mająca nic do ukrycia (to może być ważne na pierwszej randce!).

Świadomość ruchów i gestów

Nie do końca mamy wpływ na to czy wydamy się komuś atrakcyjni. Podstawową rzeczą, którą można zrobić aby to osiągnąć to odpowiednio do sytuacji dobrać swoją garderobę. Możemy też skupić się na kontrolowaniu sygnałów, które wysyła nasze ciało. Świadomość swoich ruchów i gestów może naprawdę zmienić pierwsze wrażenie.

Patti Wood...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy