Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój

16 listopada 2016

5 oznak, że ktoś przejmuje kontrolę nad twoim życiem

325

Nie pozwól negatywnym ludziom okradać cię z energii i ściągać w dół. Wokół nas jest pełno wampirów, które żywią się naszymi emocjami.

Czy kiedykolwiek byłeś rozdrażniony czyimś niegrzecznym zachowaniem tak bardzo, że nie mogłeś spać spokojnie, budziłeś się w środku nocy rozmyślając o irytującym osobniku. A może wracasz do domu z pracy i spędzasz popołudnie na narzekaniu zawsze na jedną i tę samą osobę?

Toksyczne zachowanie negatywnych ludzi sprawia, że stale myślimy o nich, oddajemy im swoje emocje oraz energię - znacznie za dużo energii niż zasługują. Jeżeli w porę nie zorientujemy się, że zagarniają naszą prywatną przestrzeń, mogą zasiać poważne spustoszenie w naszych głowach.

Oto 5 oznak, że zbyt dużo czasu i energii poświęcamy (oddajemy) negatywnym jednostkom:

POLECAMY

  • Ciągle o nich mówisz.

Wyładowywanie swojej frustracji wcale nie pomniejsza twojej złości. Tak naprawdę ciągłe mówienie o kimś, kto nas denerwuje jest paliwem, które napędza nasze negatywne emocje. Im częściej myślisz i mówisz o czyimś irytującym zachowaniu, uciążliwych przyzwyczajeniach, albo przykrych komentarzach, tym więcej energii zagarnia ta osoba z twojego życia. Pomyśl o tym, że każda minuta spędzona na narzekaniu na wampira emocjonalnego to kolejne 60 sekund z twojego życia, które po prostu marnujesz. Możesz spędzić ten czas rozmawiając o czymś zdecydowanie przyjemniejszym i motywującym.

  • Myślisz o nich nawet, gdy nie ma ich wokół ciebie.

Powtarzanie w głowie czyichś przykrych słów i przypominanie sobie koszmarnej rozmowy to nic innego, jak przejmowanie kontroli nad naszym umysłem przez kogoś toksycznego.

Nawet obawiając się kolejnej konfrontacji z kimś takim dajemy mu przyzwolenie na zagarnięcie jakiejś części z naszej prywatności. Spójrz na to w ten sposób: jeżeli spędzasz dwie godziny na denerwowaniu się z powodu godzinnego spotkania z pewną osobą, pozwalasz jej ukraść trzy godziny z twojego życia.

  • Pozwalasz im ciebie ograniczać.

„Moje wakacje zawsze muszą być nieudane, ponieważ on tam jest”.
„ Nigdy nie będę...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy