Czy pieniądze jednak wpływają na nasze szczęście?

Praca i pieniądze

Jedni uważają, że z grubym portfelem byliby szczęśliwsi, ci, którzy taki posiadają twierdzą, że stan konta nie wpływa na odczuwaną z życia radość. Jedni i drudzy zgadzają się co do jednej istotnej kwestii: z pieniędzmi jest po prostu łatwiej. Czy to oznacza, że mimo wszystko pieniądze szczęście dają?

Naukowcy póki co nie odważyli się wprost zaprzeczyć chyba najpowszechniejszej prawdzie życiowej przekonującej o tym, że pieniądze szczęścia nie dają. Gdyby było to stuprocentowo pewne, nie rozmawialibyśmy tak często o tym, jakie są zależności pomiędzy stanem konta, a naszym szczęściem i radością z życia. Ci, którym pieniędzy nie brakuje drażnią tych mniej zamożnych stwierdzeniami, że bez nich też mogliby być szczęśliwi. Nie wiedzą jednak, jak żyje się od pierwszego do pierwszego, bo nie muszą zmagać się na co dzień z tego typu problemami.

POLECAMY

To prawda, że nie dla wszystkich bogactwo ma duże znaczenie i spora cześć z nas odnajduje radość w zupełnie innych wartościach. Badania przeprowadzone przez Nathana Hudsona - niemieckiego naukowca potwier...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI