Autor: Peter Spork

jest niemieckim neurobiologiem i biocybernetykiem, studiował biologię, antropologię i psychologię. Popularyzuje wiedzę z obszarów biologii, neurobiologii, epigenetyki i somnologii (badań nad snem). Autor licznych publikacji i książek, m.in. Drugi kod; Gesundheit ist kein Zufall. Wydawca newslettera poświęconego epigenetyce: http://www.peter-spork.de/86-0-Newsletter-Epigenetik.html.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czułość dla świata. O tym, że jesteśmy częścią natury, z Joachimem Bauerem rozmawia Peter Spork

Miłość do natury, empatia wobec innych ludzi i stan naszego zdrowia są wzajemnie ze sobą powiązane. A kontakt z naturą – jak dowodzą badania – działa jak silny antydepresant, lekarstwo na choroby krążenia i terapia antystresowa.

Czytaj więcej

Śpiochom chwała

Gdybyśmy więcej spali, bylibyśmy mniej narażeni na depresję, stalibyśmy się bardziej kreatywni, radośni, a w relacjach bardziej przyjaźni i empatyczni – chronobiologowie nie mają co do tego wątpliwości - przekonuje Peter Spork.

Czytaj więcej

Zakodowani

Badania epigenetyczne coraz częściej potwierdzają, że zmiana trybu życia danej osoby przekłada się na zdrowie i psychikę jej dzieci i wnuków. Kodowana przez komórki pamięć środowiska jest przekazywana kolejnym pokoleniom.

Czytaj więcej