Autor: Marek Wosiński

- uzyskał stopnie naukowe na Uniwersytecie Warszawskim. W ubiegłym roku przeszedłna emeryturę po 50 latach nauczania, z tego 25 lat na Arizona State University w USA. W 2007 roku otworzył w Mesa (Arizona) praktykę Dr. Marek – Coaching Through Life Transitions (drmarek.com). Prowadzi m.in. programy przygotowujące ludzi do wejścia w wiek emerytalny.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czy, kiedy i jak przebaczać

Przebaczenie może dać nam spokój ducha, a także poprawić nasze relacje z otoczeniem. Warto włożyć w ten proces trochę wysiłku, bo z pewnością nie chcemy spędzić starości w samotności.

Czytaj więcej

Starzeć się z gracją

W Arizonie stworzono znakomicie zorganizowane osiedla dla seniorów. Jeśli ktoś nie ma 65 lat, nie może tam kupić domu. W takich społecznościach na ulicy czy w sali gimnastycznej widzisz wyłącznie siwe albo łyse głowy. Czy to sposób na dobrą starość?

Czytaj więcej

Test potęgi umysłu

Jakość życia w każdym wieku, a szczególnie w wieku dojrzałym, nie zależy tylko od biologicznych predyspozycji, ale także od umysłowego nastawienia. Jak zatem możemy skutecznie dbać o nasz - fizyczny i psychiczny - dobrostan?

Czytaj więcej

Rozwód na starość

Od dwóch dekad systematycznie rośnie w Polsce liczba rozwodów, na które decydują się ludzie po 50. roku życia, z 20–30-letnim stażem małżeńskim. W 2014 roku rozpadło się aż 17,5 tysiąca związków z ponad 20-letnim stażem.

 

Czytaj więcej

Małżeństwo jak szkło powiększające

Małżeństwo nie jest psychoterapią, raczej działa jak szkło powiększające – pozornie małe problemy stają się wielkimi.
 

Czytaj więcej

Nowy dobry początek

Nie starzejcie się samotnie. Nie jest łatwo wędrować przez życie solo, szczególnie trudne staje się to w wieku zaawansowanym. Dlatego znacznie wcześniej musimy przygotować właściwy grunt! W przyszłości potrzebni Wam będą rodzina i przyjaciele.

Czytaj więcej

Teoria miłości

Według statystyk w niektórych krajach aż 60 procent małżeństw kończy się rozwodem. Dlatego, gdy rozważasz zawarcie małżeństwa, porozmawiaj z partnerem, co jest dla niego (i dla ciebie) główną w tym motywacją.

Czytaj więcej