Autor: Kamila Wojdyło

Prof. nadzw. dr hab.; pracuje w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej i Klinice Psychologiczno-Psychiatrycznej Psychomedic w Warszawie. Jest psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą European Association of Behavioral and Cognitive Therapies oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Specjalizuje się w problematyce uzależnienia od pracy, mechanizmach regulacyjnych osobowości, zagadnieniach emocji i motywacji.  Stworzyła koncepcję uzależnienia od pracy (Work Craving Theory).

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Cztery dni pracy i wystarczy?

W krótszym czasie można zdziałać więcej, czterodniowy tydzień pracy zwiększa efektywność pracowników – dowodzą badania. Dlaczego zatem jeszcze go nie wprowadzono?

Czytaj więcej

Zapracowani i nieszczęśliwi

Najlepszym przyjacielem pracoholika jest... praca. Praca jest też jednak jego wrogiem. W jakie pułapki wpada pracoholik? Jakie zakłada maski, by ukryć swoje cierpienie?

Czytaj więcej

Mroczne pracy pożądanie

Cóż może być złego w tym, że ktoś bez reszty angażuje się w jakieś zajęcie? Praca, inaczej niż alkohol, jest ceniona społecznie. Jednak można się od niej uzależnić. A wtedy rozbija rodziny, wyczerpuje organizm, niszczy życie, zabija.

Czytaj więcej