Autor: J. Allan Hobson

jest psychiatrą, emerytowanym profesorem Harvard Medical School. Jego naukowe zainteresowania obejmują przede wszystkim tematykę snu i śnienia. Jest twórcą teorii, zgodnie z którą śnienie jest stanem protoświadomości. Autor m.in. The Dreaming Brain; 13 Dreams Freud Never Had; Dream Life: An Experimental Memoir. Pasjonuje się również sztuką, na swojej farmie w stanie Vermont stworzył Dreamstage Brain and Sleep Science Museum.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Odmienne stany świadomośći

Sen przenosi nas do wirtualnej rzeczywistości, w której nie ma rzeczy niemożliwych. Co noc bierzemy udział w przedziwnych wydarzeniach wykreowanych przez nasz śniący umysł, przygotowując się w ten sposób do życia na jawie.

Czytaj więcej

Odmienne stany świadomości

Sen przenosi nas do wirtualnej rzeczywistości. Co noc bierzemy udział w przedziwnych wydarzeniach wykreowanych przez nasz śniący umysł, przygotowując się w ten sposób do życia na jawie – twierdzi J. Allan Hobson, amerykański badacz snu.

Czytaj więcej

Tajemnice snu

Sen przenosi nas do wirtualnej rzeczywistości, w której nie ma rzeczy niemożliwych. Co noc bierzemy udział w przedziwnych wydarzeniach wykreowanych przez nasz śniący umysł, przygotowując się w ten sposób do życia na jawie - twierdzi J. Allan Hobson, amerykański badacz snu.

Czytaj więcej