Autor: Aleksander Perski

Dr Aleksander Perski jest psychologiem klinicznym. Pracuje w Instytucie Karolińskim w Sztokholmie, jednej z największych w Europie uczelni medycznych. Z Polski wyemigrował w 1969 roku, ukończył studia na Uniwersytecie w Uppsali, tam też doktoryzował się.[nbsp]Następnie odbył staż w National Istitute of Health w Baltimore, USA. W 1999 roku stworzył pierwszą w Szwecji klinikę chorób stresowych, k tóra obecnie jest centrum[nbsp]badań nad stresem: diagnostyki, leczenia i rehabilitacji. Na bazie doświadczeń z leczenia ponad 500 pacjentów powstała jego książka Poradnik na czas przełomu.[nbsp]Inna jego książka nosi tytuł Zestresowane serce. Opublikował ponad 60 artykułów[nbsp] i rozpraw z zakresu problematyki stresu i chorób stresowych.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Klinika odnowy biologicznej

Co sekundę wymienia się w nas 20 milionów komórek. W ciągu doby odnawia się półtora kilograma naszego ciała – mówi Aleksander Perski. Sen to najlepsza klinika odnowy biologicznej. Bezpłatna. Dlaczego z niej nie korzystamy?

Czytaj więcej

Sen, brat życia

Co sekundę wymienia się w nas 20 milionów komórek. W ciągu doby odnawia się półtora kilograma naszego ciała. Sen to najlepsza klinika odnowy biologicznej. Bezpłatna. Dlaczego z niej nie korzystamy?

Czytaj więcej

Bez sił, bez ducha

Choć wydaje nam się, że jesteśmy w stanie wszystko kontrolować, to gdy czujemy się wyczerpani, przekonujemy się, że prócz intelektu jesteśmy organizmem, który ma swoje potrzeby – mówi Aleksander Perski.

Czytaj więcej