Dołącz do czytelników
Brak wyników

Style życia

5 marca 2019

NR 3 (Marzec 2019)

Tajemnice

0 552

Zmieniają nas przeżycia, okoliczności. Kiedyś najbardziej kochałem jesień, teraz czekam na wiosnę, kolorową i pachnącą. 

W marcu jak w garncu – raz słońce, raz zamieć. Różnie się sprawdzają tego typu porzekadła, bo przecież klimat zmienił się wyraźnie. Kiedy wydawało się, że zamieci już nie będzie, przemieszczałem się z jednego końca Polski na drugi. A jednak zjawiła się zamieć, równie widowiskowa, co niebezpieczna dla kierowców. Na szczęście na trasie przejazdu objawił się tylko jeden szaleniec, który gnał jakby na samozatracenie. Z drogowymi wariatami jest jak z pijakami. Wychodzi taki nagle na środek jezdni, kierowcy hamują z piskiem, jedno auto wpada na drugie, dobrze, jeśli kończy się tylko na stłuczce… a pijak przechodzi na drugą stronę i nic mu się nie dzieje. Kierowca szaleniec pędzi dalej też tylko czasem.

Najbardziej spektakularną zamieć pamiętam ze Szkocji. Otóż muzyczni producenci wywieźli mnie wraz ze szkocką orkiestrą w góry. Nawet fortepiany wtaszczono na jedną z nielichych górek. Miało być pięknie i słonecznie, to był wspaniały, ciepły dzień do zrobienia oryginalnych zdjęć do folderu. Panie ubrane były w wieczorowe suknie, panowie w garnitury. Nagle… chyba wmieszał się w to Król Gór. Zagrzmiało, pociemniało i sypnęło śniegiem. W okamgnieniu spadła temperatura, panowie bez specjalnej chęci oddawali paniom swoje marynarki, wszyscy ratowali się rejteradą, by czym prędzej znaleźć się z powrotem w autobusie, który nas tam dowiózł. Biedni my, biedne fortepiany! 

POLECAMY

Ostatnio zamieć pojawiła się koło mnie za sprawą książki Adama Cioczka pod tym właśnie tytułem. Ile to lat słyszymy apel: „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”. Cisną się pytania, dlaczego niektórzy znikają.

Dlaczego opuszczają najbliższych także ci, którym niczego nie brakowało? Jakie tajemnice ukrywają? Czy naprawdę byli szczęśliwi? Czy byli sobą? Kiedy byli sobą? Czego szukali gdzieś indziej? Czy to coś znaleźli?

W swej książce Cioczek, odsłaniając losy trzech boha...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy