Muno Puzzle - sposób na kreatywny relaks i połączenie się ze sztuką.

Otwarty dostęp Artykuł sponsorowany

Układanie puzzli często budzi skojarzenia z dziecięcą zabawą i obrazkami z popularnych bajek. Nic bardziej mylnego. Marka Muno Puzzle odczarowuje ten stereotyp tworząc puzzle, które są świetną rozrywką także dla dorosłych. Rozrywką, która niesie za sobą szereg zdrowotnych korzyści, jednocześnie stając się przy tym niebanalną sztuką i idealnym sposobem na relaks.

Układając puzzle masz realny wpływ na swój dobrostan i samopoczucie, gdyż ich układanie zwiększa produkcję dopaminy. Dzięki koncentrowaniu uwagi na jednym celu jakim jest ułożenie danego wzoru możesz wyrównać swój oddech, powodując spadek ciśnienia krwi, a tym samym pozwalasz wyciszyć swój organizm, relaksując się, a nawet "medytując" nad rozsypanymi elementami puzzli. Ponadto wyzwanie jakim jest ułożenie danego wzoru ćwiczy m.in. naszą pamięć wzrokową, postrzeganie przestrzenne, cierpliwość, a przede wszystkim kreatywność.

POLECAMY

Muno stawia na tę kreatywność w szczególności, gdyż ich puzzle powstają z miłości do sztuki, którą każdy może stworzyć..a raczej ułożyć. Marka, tworząc najnowszą kolekcję jesień-zima pod hasłem “Nasze puzzle - Twoja sztuka” zdecydowała się zaprosić do współpracy 15-tu topowych, polskich ilustratorów, którzy zaprojektowali łącznie 20 unikatowych wzorów puzzli. Każde z tych dzieł to osobna historia, którą można stworzyć samodzielnie, stając się przy tym kreatorem powstałej sztuki. Jak mówi Ola Kryngiert - jedna z ilustratorek biorących udział w projekcie: “Dzięki przemycaniu sztuki do codziennego życia, jak na przykład na puzzlach, jest ona na wyciągnięcie ręki dla każdego z nas i to dosłownie”. Z kolei Julia Borzucka słusznie dostrzega symboliczny wymiar puzzli jako procesu poszukiwania, dążenia do uzyskania całego obrazu oraz ich psychologicznego wymiaru “Puzzle kojarzą mi się z idealnym dopasowaniem, z osobami bliskimi, które mnie rozumieją” - mówi Julia. 

Oryginalne ilustracje polskich artystów to nie tylko ciekawa układanka, ale także forma wyjątkowej dekoracji, która może zdobić ściany wnętrz po oprawieniu w ozdobną ramę, przypominając o mile spędzonych chwilach w trakcie układania i przynosząc satysfakcję z ułożonego dzieła. Michał Adamiec, specjalizujący się w ilustracji wektorowej, przenosząc swój wzór na puzzle Muno spostrzegł iż “Puzzle są produktem wyjątkowym, oczywiście dającym radość z samego układania, ale też przez możliwość oprawienia ich i utrwalenia”.

 - Pozwalają stworzyć świetną ozdobę do mieszkania, w którą odbiorca jest zaangażowany w unikatowy sposób - dodaje Michał. Oprócz wspomnianych artystów, wśród wzorów Muno Puzzle znajdziemy także prace takich ilustratorów jak: Adam Kosik, Anna Jeziorska, Ewela Grygiel, Julia Błaszczyk, Julia Kraska, Małgorzata Zych, Nikodem Szewczyk, Marta Róża Żak, Ewelina Gąska, Martyna Wilner, Łukasz Kuleta czy Magdalena Magiera.

Marka w trosce o środowisko zamykaj swoje wzory w eko woreczkach oraz papierowych tubach, które idealnie sprawdzą się jako niebanalny, estetyczny prezent, a pośród wielu oryginalnych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie lub bliskich.

 Co więcej - oprócz różnorakich wzorów artystycznych Muno w swojej ofercie posiada także puzzle o tematyce świątecznej, pełnej magii i kolorów, których układanie to idealny sposób na spędzenie długich, zimowych wieczorów w gronie najbliższych oraz na klimatyczny relaks w wirze świątecznych przygotowań. Dlaczego puzzle to idealny pomysł na świąteczny czas? Bo nic tak nie zbliża jak wspólna zabawa, a jednocześnie nie lada wyzwanie, a puzzle wspierają nas także w doskonaleniu kompetencji społecznych takich jak współpraca, czy komunikacja interpersonalna i po prostu - wzbogacają wspólnie spędzone chwile! 

Z kodem CHARAKTERY otrzymasz 20% rabatu na wszystkie produkty na stronie https://munopuzzle.com/ (promocja trwa do 31.12.2022)

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI