Jak działa kalkulator ubezpieczenia na życie?

News

Wydaje Ci się, że w życiu da się wszystko zaplanować? Niestety, niespodziewane sytuacje mogą wywołać trudności finansowe. Możesz jednak zabezpieczyć się przed tym, zawierając umowę ubezpieczenia na życie. Dowiedz się, jak sprawdzić, ile wyniesie składka na taką polisę.

 

Co daje ubezpieczenie na życie? 

Ubezpieczenie na życie stanowi zabezpieczenie finansowe Twoich bliskich na wypadek, gdyby Ciebie zabrakło. Polisa może również zapewniać wsparcie w razie niespodziewanych życiowych sytuacji, takich jak np. nagłe zachorowanie czy pobyt w szpitalu. 

POLECAMY

Polisą na życie możesz objąć siebie i swoich najbliższych. Koszt ubezpieczenia zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Zakres ochrony możesz dopasować elastycznie do swoich potrzeb. 

Jak sprawdzić cenę ubezpieczenia na życie? 

Chcesz wiedzieć, ile będzie kosztować ubezpieczenie na życie w Twoim przypadku? Cenę polisy sprawdzisz w kilka chwil online. Pomoże w tym kalkulator ubezpieczenia na życie

W pierwszym kroku wskazujesz, kogo chcesz ubezpieczyć. Do wyboru masz polisę dla siebie, osoby bliskiej albo niepełnoletniego dziecka. Kolejny etap to odpowiedź na pytanie, w jakim celu chcesz się ubezpieczyć. Możesz wybrać jedną albo kilka opcji spośród:

  • ubezpieczenia na wypadek śmierci; 
  • ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia ciała, inwalidztwa; 
  • ubezpieczenia na wypadek zachorowania lub pobytu w szpitalu. 

To Ty decydujesz, ile chcesz wydać miesięcznie na polisę. W kalkulatorze możesz wskazać 100 złotych, od 100 do 200 złotych albo ponad 200 złotych. Na koniec podajesz swoją płeć, wiek oraz typ wykonywanej pracy. W rezultacie otrzymasz kilka propozycji ubezpieczenia. Nie tylko zobaczysz, co wchodzi w zakres polisy, lecz także się dowiesz, ile konkretny produkt będzie Cię kosztował w przeliczeniu za dzień. W zdecydowanej większości przypadków koszt ubezpieczenia wyniesie mniej niż kubek kawy w kawiarni. 

Jakie opcje ubezpieczenia na życie warto wybrać? 

Opcje ubezpieczenia na życie warto dopasować do swoich potrzeb. Nawet w przypadku podstawowej polisy na wypadek śmierci można samemu wybrać sumę ubezpieczenia – nawet do 1 200 000 złotych. 

W Nationale Nederlanden ochronę uzupełnisz o liczne opcje dodatkowe. To na przykład ubezpieczenie obejmujące organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą nawet do 2 milionów euro. W zakres ochrony wchodzi nie tylko leczenie, lecz także m.in. pomoc tłumacza, pokrycie kosztów transportu czy kosztów noclegu Ciebie i osoby towarzyszącej. 

Warto zwrócić uwagę również na ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy. Jeśli zachorujesz i z tego powodu stracisz możliwość wykonywania pracy zawodowej, polisa na życie rozszerzona o taką opcję sprawi, że otrzymasz jednorazowe świadczenie, które pomoże pokryć bieżące wydatki i kontynuować leczenie. Swoje ubezpieczenie na życie możesz rozszerzyć nawet o oszczędzanie na przyszłość. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI