Czego nie robić na pierwszej randce

Rodzina i związki

Nigdy nie wiadomo, czy pierwsze spotkanie będzie jednocześnie ostatnim, czy też rozpocznie długotrwały związek. Czego unikać, by zwiekszyć szanse na tę drugą opcje?

Wydaje się, że dzisiaj jest nam dużo łatwiej niż dawniej umówić się na pierwszą randkę. Łatwo jest nawiązać z kimś kontakt przez internet, swoje usługi oferuje nam wiele portalów randkowych. Dzięki ich pomocy moglibyśmy umawiać się na pierwsze spotkanie nawet każdego wieczoru. Ale po co, skoro chcemy, by pierwsza randka doprowadziła do kolejnych? Właśnie dlatego tak ważne jest nasze zachowanie podczas umówionego spotkania. Pierwsze wrażenie ma znaczenie kluczowe. Czego unikać na pierwszej randce, niezależnie od tego, czy chodzi o wystawny obiad czy o popołudniową kawę?

POLECAMY

  • 1. Nie mów ciągle o sobie.

Jeżeli osoba, z którą się spotykasz, zapyta Cię o szczegóły dotyczące Twojego życia, odpowiedz, ale nie traktuj tego jako zaproszenia do odtworzenia audiobooka pt. „Ja i moja historia”. Jedną z rzeczy, które sprawiają na innych bardzo złe wrażenie, jest przekształcenie pierwszego spotkania w wykład o samym sobie. Mów o sobie oszczędnie, konkretnie, ale bądź przede wszystkim zaciekawiony tym, co druga osoba ma Ci do powiedzenia o sobie. Stwórz przestrzeń na rozmowę dwóch osób.

  • 2. Nie spinaj się.

Randka nie jest tym samym, co rozmowa o pracę. Nie przesadzaj z wkładaniem wysiłku w sprawienie niezwykłego wrażenia na osobie, z którą...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI