Dołącz do czytelników
Brak wyników

Rodzina i związki

11 października 2016

Czego nie robić na pierwszej randce

22

Nigdy nie wiadomo, czy pierwsze spotkanie będzie jednocześnie ostatnim, czy też rozpocznie długotrwały związek. Czego unikać, by zwiekszyć szanse na tę drugą opcje?

Wydaje się, że dzisiaj jest nam dużo łatwiej niż dawniej umówić się na pierwszą randkę. Łatwo jest nawiązać z kimś kontakt przez internet, swoje usługi oferuje nam wiele portalów randkowych. Dzięki ich pomocy moglibyśmy umawiać się na pierwsze spotkanie nawet każdego wieczoru. Ale po co, skoro chcemy, by pierwsza randka doprowadziła do kolejnych? Właśnie dlatego tak ważne jest nasze zachowanie podczas umówionego spotkania. Pierwsze wrażenie ma znaczenie kluczowe. Czego unikać na pierwszej randce, niezależnie od tego, czy chodzi o wystawny obiad czy o popołudniową kawę?

  • 1. Nie mów ciągle o sobie.

Jeżeli osoba, z którą się spotykasz, zapyta Cię o szczegóły dotyczące Twojego życia, odpowiedz, ale nie traktuj tego jako zaproszenia do odtworzenia audiobooka pt. „Ja i moja historia”. Jedną z rzeczy, które sprawiają na innych bardzo złe wrażenie, jest przekształcenie pierwszego spotkania w wykład o samym sobie. Mów o sobie oszczędnie, konkretnie, ale bądź przede wszystkim zaciekawiony tym, co druga osoba ma Ci do powiedzenia o sobie. Stwórz przestrzeń na rozmowę dwóch osób.

  • 2. Nie spinaj się.

Randka nie jest tym samym, co rozmowa o pracę. Nie przesadzaj z wkładaniem wysiłku w sprawienie niezwykłego wrażenia na osobie, z którą się spotykasz. Ludzie szybko wyczuwają napięcie, które jest w Tobie i przestają się czuć bezpiecznie. Powiedz po prostu w kilku słowach, kim jesteś, gdzie pracujesz, czym się interesujesz. Pomyśl o tej sytuacji w ten sposób: jesteście dwoma wolnymi osobami, które chcą sprawdzić, czy okażecie się dla siebie ciekawi. Jeśli tak - umówicie się na kolejną randkę. Jeśli nie, też nic się nie dzieje - będziecie próbować z kimś innym. To nie jest tak, że od sukcesu tego jednego spotkania zależy całe Twoje życie.

  • 3. Nie myśl do przodu ani wstecz.

Nie skupiaj się na tym, czy ta randka zakończy się pocałunkiem, czy Twoja matka będzie zadowolona z takiej synowej, albo czy Twój ojciec nie będzie się krzywił, gdy przedstawisz mu tego chłopaka jako swojego ukochanego. Nie myśl też zbyt intensywnie nad każdym zdaniem, wietrząc w nim ewentualną przy...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy