#5 DLA PSYCHOLOGA – Kurs z psychoonkologii dla psychologów, pedagogów i wychowawców szkolnych o budowaniu relacji z uczniem, z diagnozą choroby onkologicznej

Wydarzenia

Jak pracować z dzieckiem chorym onkologicznie?

POLECAMY

Jak skutecznie integrować uczniów z diagnozą nowotworową z rówieśnikami?

Jak odpowiadać na pytania dzieci o chorobę kolegi?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą ekspertki:

  • mgr Joanna Pruban (psycholog, pedagog, psychoonkolog)
  • Mariola Wujec (psycholog, psychoonkolog)
  • Agnieszka Żebrowska (Dyrektor szkoły przyszpitalnej w IMID – Szkoła Podstawowa nr 283)
  • Anna Chełminiak (nauczycielka angielskiego w szkole przyszpitalnej IMID - Szkoła Podstawowa nr 283)
     

Szczegóły Szkolenia:

Choroba nowotworowa często wywołuje u dzieci i młodzieży skomplikowane emocje, takie jak lęk, smutek, bunt czy poczucie izolacji. Jest to dla nich to proces przystosowania się do sytuacji, która wydaje się niesprawiedliwa i przerażająca.

Ogromnym wyzwaniem dla dzieci chorych onkologicznie jest połączenie równoczesnego leczenia i edukacji. Ważne jest umiejętne wsparcie zarówno rodziny chorego ucznia, jak i jego samego, aby nie czuło się odizolowane czy inne w grupie rówieśników. Pedagog może pomóc oswoić dziecku jego reakcje, które czasem mogą się mu wydawać nienaturalne, a w rzeczywistości nienaturalna jest sytuacja, w jakiej się ono znalazło. Nauczyciele oraz wychowawcy stają zatem przed wyjątkowymi wyzwaniami, próbując sprostać potrzebom uczniów chorych onkologicznie. Aby dostarczyć odpowiednie wsparcie, konieczne jest jednak właściwe przygotowanie i szkolenie.

Właśnie dlatego Klinika Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka organizuje kurs #5 DLA PSYCHOLOGA, aby zapewnić pedagogom wiedzę i wsparcie niezbędne do efektywnej pracy z uczniami chorymi onkologicznie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w tym ważnym szkoleniu. To okazja do wspólnego uczenia się i budowania lepszego środowiska edukacyjnego, w którym dzieci będą miały szansę na rozwijanie swojego potencjału, mimo trudności, jakie niesie ze sobą choroba.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI