Autor: Philip Zimbardo, Christina Maslach

PHILIP ZIMBARDO[nbsp]jest emerytowanym profesorem psychologii Stanford University. Prowadzi badania nad społecznymi mechanizmami zła, wpływem społecznym, perswazją, terroryzmem, orientacjami temporalnymi i przyczynami nieśmiałości. Był prezesem Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego, popularyzował psychologię w programach „Discovering Psychology”. Jest współautorem podręcznika Psychologia i życie, z którego uczą się kolejne pokolenia studentów. Swoje wieloletnie doświadczenia z badań nad mechanizmami zła podsumował w książce Efekt Lucyfera. Obecnie rozwija Hero Imagination Project – projekt poświęcony badaniom nad bohaterstwem, edukowaniu w zakresie mechanizmów zła i kształtowaniu postawy bohaterskiego zaangażowania w codzienne życie. CHRISTINA MASLACH[nbsp]jest profesorem psychologii w University of California w Berkeley, prorektorem studiów licencjackich. Zasłynęła pionierskimi badaniami nad wypaleniem zawodowym. Opracowała powszechnie stosowany Kwestionariusz Wypalenia Zawodowego (Maslach Burnout Inventory). Ostatnio ukazała się w Polsce jej książka pt. Pokonać wypalenie zawodowe, napisana z Michaelem P. Leiterem. Podkreśla, że jej rodzina wywodzi się z Polski.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Niezwyczajnie zakochani...

Poznali się w Stanford University. Ona była doktorantką, on prowadził słynny eksperyment więzienny. Jako jedyna zaprotestowała przeciwko temu kontrowersyjnemu badaniu. W efekcie on przerwał swój eksperyment. Rok później PHILIP ZIMBARDO i CHRISTINA MASLACH pobrali się. Światowej sławy psychologowie są ze sobą od 38 lat. Na naszych łamach ujawniają, na czym polega sekret ich związku i jak walczą z małżeńską rutyną.

Czytaj więcej

Podwójna tożsamość psychologii 

Pozwala nam coraz lepiej poznawać zakamarki naszej psychiki. Zmienia nasze życie, przeobraża też inne dziedziny nauki. Psychologia obecnie odgrywa większą rolę niż kiedykolwiek wcześniej. PHILIP ZIMBARDO i CHRISTINA MASLACH zastanawiają się, jakie jeszcze wyzwania ją czekają. I dlaczego politycy stronią od wiedzy psychologicznej.

Czytaj więcej