Autor: Marcin Małecki, Jerzy Karyłowski

Marcin Małecki jest psychologiem poznawczym i społecznym. Pracuje w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Zajmuje się badaniem procesów nieświadomych, w tym: sieciowymi podstawami świadomości i przedjęzykowym tworzeniem pojęć, a także marketingiem i planowaniem wizerunku marki.Dr hab. Jerzy Karyłowski jest psychologiem społecznym. Kieruje Katedrą Metodologii i Psychologii Społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej Wydział Zamiejscowy w Sopocie. Jest także profesorem w University of North Florida.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Już tu byliśmy, choć to niemożliwe

Czasem w zupełnie nowych sytuacjach ogarnia nas niezwykłe, nieodparte wrażenie, że kiedyś już tu byliśmy, już to przeżyliśmy. A przecież wiemy, że to niemożliwe. Déjà vu, bo tak nazywa się to wrażenie, często bywa traktowane jako dowód na wędrówkę dusz i świadectwo telepatii. A jednak można je badać eksperymentalnie i wyjaśniać w sposób naukowy.

Czytaj więcej

Co się dzieje w déjà vu

Déjà vu, niezwykłe, nieodparte wrażenie, że już przeżywaliśmy tę sytuację, bywa traktowane jako dowód na wędrówkę dusz i świadectwo telepatii. Naukowcy mają jednak inne wytłumaczenia jego źródła.

Czytaj więcej