Autor: Kelly G. Wilson

jest profesorem psychologii na University of Mississippi, założycielem organizacji One Life Education and Training. Współtwórca terapii akceptacji i zaangażowania. Autor wielu artykułów, rozdziałów w publikacjach zbiorowych oraz książek, m.in. Terapia akceptacji i zaangażowania. Proces i praktyka uważnej zmiany (współautorzy: Steven C. Hayes, Kirk D. Strosahl). W marcu ukazała się książka W sieci natrętnych myśli. Jak uwolnić się od bezustannej walki z lękiem i niepokojem (współautor: Troy DuFrene).
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Droga do życia

Przez lata codziennie byłem w stanie upojenia. Zmieniało się tylko to, po jakie środki sięgałem. Rzeczy, które trzymały mnie przy życiu, powoli się ulatniały. Wiedziałem, że jestem bliski końca. Aż zawarłem umowę ze wszechświatem, czy pozostanę przy życiu, czy nie. Mówiłem sobie – zostanę, ale muszę zostać „po coś”. Nie wiedziałem wtedy, czym to coś będzie. Cokolwiek. Odnajdywałem swoją drogę centymetr po centymetrze, dzień po dniu. Drogę do życia, którego nie mogłem sobie nawet wymarzyć.

Czytaj więcej

Zachować różę

Nie jest tak, że mamy dwa worki: jeden z bolesnymi doświadczeniami, a drugi z przyjemnymi. Jedne i drugie doświadczenia są nalewane z tego samego naczynia, mieszają się. Nie wiem, jak odsunąć ból, nie odsuwając jednocześnie miłości.

Czytaj więcej