Autor: Joanna Nogaj

Psycholożka, certyfikowana nauczycielka mindfulness (MBSR – mindfulness based stress reduction) od 2014 r., nauczycielka samowspółczucia (CBLC – Compassion Based Living Course i MSC – Mindful Self Compassion). Trenerka z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zdrowia i wellness. Należy do Polskiego i Niemieckiego Stowarzyszenia Nauczycieli Mindfulness. Prowadzi sesje indywidualne i kursy uważności oraz samowspółczucia. Organizuje warsztaty i webinary oraz szkolenia dla firm. Pomaga osobom borykającym się z wypaleniem zawodowym i stresem. Oferuje techniki pomocne w radzeniu sobie z lękiem, depresją, chronicznymi chorobami i problemami psychosomatycznymi. Prowadzi w Poznaniu ośrodek Ukojenie www.ukojenie.com.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak wspierać odporność psychiczną

Stres, którego doświadczamy niemal codziennie, może mieć dwa źródła. Jedno to różne trudne sytuacje zawodowe czy osobiste – codzienne sprawy do ogarnięcia, projekty w pracy, kłopoty naszych bliskich, którymi się martwimy, zadania do wykonania pod presją czasu. Drugie źródło stresu to liczba bodźców stale dochodzących do naszego mózgu.

Czytaj więcej

Uważność dodaje urody. Jak mindfulness poprawia zdrowie i wygląd?

Problemy ze skórą, wypadanie włosów, siwienie czy przedwczesne starzenie się mogą być wynikiem stresu, który przeżywasz. Warto wówczas sięgnąć po uważność – jedną z bardziej skutecznych technik radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami. Warto też dodać, że mindfulness ma również naukowo udowodnioną skuteczność pozytywnego wpływania na nasz wygląd zewnętrzny.

Czytaj więcej