Autor: Izabela Fornalik

Klinika Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Certyfikowana psychoterapeutka, pedagożka specjalna w procesie certyfikacji na seksuologa klinicznego, wykładowczyni, autorka książek, artykułów dotyczących seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu oraz pomocy do edukacji seksualnej.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Niepełnosprawni (nie)seksualni?

Wyobraź sobie, że jesteś menedżerem w hotelu. W recepcji pojawia się para, obydwoje z zespołem Downa, dorośli. Wyjmują dowody osobiste, pieniądze, chcą wynająć pokój, jednak nie potrafią wypełnić karty meldunkowej. Jak sądzisz, co robisz w tej sytuacji?

Czytaj więcej

Miłość i seks z zespołem Aspergera w tle - Jak zbudować satysfakcjonujący związek

Zbudowanie szczęśliwego, harmonijnego związku, opartego na miłości, w którym oboje partnerzy czerpią satysfakcję z życia seksualnego…, to bez wątpienia marzenie większości ludzi na świecie. Jednak nie aż tak wielu, zarówno tych z diagnozą zespołu Aspergera (ZA), jak i bez niej, ma szansę na jego realizację.

Czytaj więcej

Niepełnosprawni (nie)seksualni?

Wyobraź sobie, że jesteś menedżerem w hotelu. W recepcji pojawia się para, obydwoje z zespołem Downa, dorośli. Wyjmują dowody osobiste, pieniądze, chcą wynająć pokój, jednak nie potrafią wypełnić karty meldunkowej. Jak sądzisz, co robisz w tej sytuacji? 

Czytaj więcej