Autor: Anna Wietrzykowska

"Psycholożka i psychoterapeutka. Jest Członkiem Nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Psychoterapii Systemowej (WTTS) i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Specjalizuje się w okołoporodowej pomocy psychologicznej oraz towarzyszy pacjentom w trakcie leczenia niepłodności. Jest również autorką ksiażki ,,Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności"?"

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Miesiączka to nie temat tabu! Dlaczego tak ważna jest rozmowa i zrozumienie?

Objawy związane z PMS mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Ciężko z nimi negocjować – pojawiają się cyklicznie, nie zważając na plany i potrzeby kobiet. A one, aby móc wypełniać obowiązki związane z pełnieniem różnych funkcji życiowych (partnerki, matki, pracownika, przyjaciółki), oprócz stałych wyzwań mają dodatkowo jeszcze te comiesięczne. Kobiety rzadko zwalniają siebie z obowiązków, nawet gdy jest im ciężko i bardzo by tego potrzebowały.

Czytaj więcej

Czego zwykle nie mówi się o miesiączce i PMS?

Szacuje się, że około 30–40% kobiet w wieku reprodukcyjnym zna zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) ze swojego życia. Oznacza to, że co miesiąc co trzecia kobieta doświadcza szeregu zmian w sferze somatycznej i psychicznej.

Czytaj więcej