Autor: Anna Tylikowska

jest psycholożką, wykłada na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Prowadzi badania przede wszystkim nad rozwojem osób dorosłych. Konsultuje, wspiera i psychoterapeutyzuje na stronie Integralnie.pl, wykorzystując podejście poznawczo-behawioralne i Gestalt. Jest współautorką idei integralnej psychologii pozytywnej – całościowego podejścia do człowieka, wykorzystującego najnowsze odkrycia psychologii do rozwiązywania problemów i podnoszenia jakości życia.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czy można uwolnić się od ego?

Dlaczego jest nam coraz trudniej nawiązać bliskość z drugim człowiekiem? Co nas blokuje? Zdaniem psychologów to nasze coraz bardziej napompowane ego odgradza nas od ludzi i od samych siebie. Jak spuścić powietrze z ego i uwolnić się od jego dyktatury?

Czytaj więcej

Orchidee wśród mleczy

„Czym się tak przejmujesz”; „Odpuść, świata nie zmienisz” – czy często słyszysz podobne komentarze? Jeśli tak, to zapewne należysz do osób wysoko wrażliwych. I nie lubisz swojej wrażliwości, chciałbyś się jej pozbyć… A byłoby szkoda.

Czytaj więcej

Nie czekaj, aż burza minie. Naucz się tańczyć w deszczu.

Jeśli życie jest tańcem, to kto w nim prowadzi? Czasem życie wymyka nam się z rąk, plany kończą się fiaskiem, bliscy zawodzą. Czasem zaś próbujemy kontrolować wszystko i wszystkich, dyktować każdy krok. Czy tędy droga?

Czytaj więcej