Dołącz do czytelników
Brak wyników

Style życia

3 lipca 2019

NR 7 (Lipiec 2019)

Odloty

Kuwejcka naukowczyni twierdzi, że wynalazła czopek leczĄcy z homoseksualizmu. Sępy szpiegujące to przy tym pikuś.

Odloty bywają niekiedy niebezpieczne – tak dla kondycji psychicznej, jak i stosunków międzynarodowych.

Najpierw papuga z Brazylii, która nieczęsto odlatywała, bowiem została zatrudniona przez pewną obywatelkę na odpowiedzialnym stanowisku. Obywatelka zajmowała się dystrybucją substancji rozweselających, a uznawanych za nielegalne. Zadbała o system wczesnego ostrzegania przed niemile dla jej biznesu widzianymi stróżami prawa. Papugę przeszkolono w rozpoznawaniu mundurów. Na ich widok skrzeczała: „Uwaga, policja!”. Niestety, policjanci zorientowali się, w czym rzecz, i dystrybutorka substancji rozweselających została jednak aresztowana. O losie papugi media milczą, ale nie da się wykluczyć aresztowania.

Znamy z historii przypadki uwięzienia ptactwa. W 2011 roku Saudyjczycy przechwycili sępa. Sęp wyposażony był w odbiornik GPS oraz obrączkę z telawiwskiego uniwersytetu. U rezolutnych Saudów powstało podejrzenie, że sęp szpieguje na rzecz Izraela. Dlatego został aresztowany przez służby specjalne. Czy został stracony? Nie wiadomo. Pewnie każdy ornitolog i agent Mosadu zadawał sobie to pytanie...
Inny sęp wystawił na szwank i tak fatalne stosunki libańsko-izraelskie. Sęp przekroczył granicę państwową w okolicach Wzgórz Golan, po czym został przechwycony przez czujnych mieszkańców Bint Jbeil. I słusznie, albowiem posiadał izraelską obrączkę i nadajnik pozwalający na jego lokalizację. Izraelscy ornitologowie tłumaczyli, że ptak uciekł z rezerwatu, ale dopiero dzięki pośrednictwu oenzetowskiej misji UNIFIL udało się oskarżenia o szpiegostwo oddalić, a sępa deportować do Izraela. 

POLECAMY

Sępy latały po arabskim świecie, a tam odlotów tubylczych również nie brakuje. 

Kuwejcka naukowczyni Mariam Al-Sohel d...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy