Dołącz do czytelników
Brak wyników

Okiem reporterki

21 września 2022

NR 10 (Październik 2022)

Nikt nie chce zniknąć

0 18

Trzydzieści procent mieszkańców USA choruje na otyłość, nie wiem, ilu ma nadwagę, ale jestem pewna, że nic nie zmieni się na lepsze ani chudsze przynajmniej wśród czytelniczek i czytelników wściekle popularnego pisma „For Women First”, które odkryłam i kilka kolejnych numerów przejrzałam w bibliotece publicznej hrabstwa Karnes City w Teksasie.

Hrabstwo i bibliotekę odwiedzałam służbowo, egzemplarze pisma przeglądałam w godzinie szczytowej prokrastynacji.

POLECAMY

Zwłaszcza że były to jedyne gazety wystawione dla odwiedzających bibliotekę czytelników.

„For Women First” jest, dowiedziałam się z lektury, drugim najlepiej sprzedającym się magazynem dla kobiet po 40. Dla tych, które chcą dobrze wyglądać, czuć się świetnie i cieszyć się swoją świetnością, której z kolei warunkiem jest szczupłe ciało. Co tydzień drukarnie opuszcza półtora miliona egzemplarzy magazynu, którego cover story, praktycznie umieszczane zawsze na 26 stronie, dotyczy sposobów na osiągnięcie właściwej sylwetki.

Wszystko po to, by chudsze czytelniczki mogły się spełniać jako jeszcze bardziej doskonałe żony i matki. 

W pierwszym dostępnym numerze datowanym na 20 czerwca, na 26 stronie znalazłam obietnicę zrzucenia dziesięciu kilogramów w czternaście dni po zastosowaniu niskowęglowodanowej, za to wysokotłuszczowej diety ketogenicznej z hasłem: „Cała moc odchudzania przy dwukrotnie mniejszym wysiłku”. Dla nieprzekonanych do tej diety, ale żądnych bardziej spektakularnych efektów, kilka stron dalej czytelniczka Vicky opowiadała, jak stosując dietę, tym razem śródziemnomorską zrzuciła pięćdziesiąt kilogramów. Z lipcowym num...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy