Moc żywiołów. Kolekcja perfum i chust Martyny Wojciechowskiej dla W.KRUK

News

Natura daje wolność, a żywioły drzemią w każdym z nas, warto je w sobie nieustannie odkrywać. Tej idei odpowiada autorska kolekcja perfum Freedom AIR, FIRE, EARTH i WATER stworzonych przez Martynę Wojciechowską dla W.KRUK. W perfumach zawiera się świeżość powietrza, siła ognia, spokój ziemi i potęga żywiołu wody. Zapachy powstały z wielkiego szacunku do natury, która nas otacza i której jesteśmy częścią. Bo przecież to właśnie natura daje nam witalność i siłę. Perfumy te zostały stworzone po to, żeby uwiecznić zapachy świata i żebyśmy mogli po nie sięgnąć każdego dnia. W.KRUK przywiązuje ogromną wagę do najwyższej jakości rzemiosła, co znajduje odzwierciedlenie również w kolekcji Freedom.

Inspiracje Martyny Wojciechowskiej na język zapachów przeniósł dla W.KRUK Jakub Pietrynka, niezależny polski perfumiarz. Odkrywanie zapachów i szukanie dla Martyny takich, które oddadzą jej wyobrażenie o żywiołach było wspaniałym doświadczeniem. Przez wiele miesięcy dyskutowaliśmy o tym jak pachnie powietrze na górskim szczycie lub jak pachnie ogień, ten, który daje siłę, w przeciwieństwie, do tego, który niszczy. Jak oddać naturę ziemi w zapachu, jak odnaleźć wodę, której jest wiele rodzajów w przyrodzie – opowiada Jakub Pietrynka.

Każdemu z zapachów Freedom towarzyszy szczególne przesłanie. Freedom AIR to zapach czystego powietrza i nieskończonej przestrzeni. Orzeźwia, jak ten, który czuć na szczycie Everestu, daje poczucie, że niemożliwe nie istnieje. Freedom FIRE, jak ogień, otula ciepłem. Niezwykły i pełen energii. Dodaje mocy i inspiruje do działania. Freedom EARTH wyraża nieprzenikniony i pełen równowagi zapach ziemi. Wyrazisty i ponadczasowy. Jest symbolem zdecydowania oraz gotowości do podejmowania niezależnych decyzji. Freedom WATER to zapach wody, który wywodzi się z natury. Jest czysty jak górski potok i nieskończony jak ocean.

Perfumy Freedom AIR, EARTH, FIRE oraz WATER są uniwersalne, a ich idea inkluzywna. Martyna i W.KRUK zdecydowali określić każdy z zapachów jako neutralny płciowo. Każdy ma bowiem wolność wyboru.

Kolekcji perfum towarzyszą jedwabne chusty, przedstawiające żywioły zapisane na siatkach topograficznych ważnych dla Ambasadorki miejsc na świecie: Everest (chusta Freedom AIR), Przylądek Dobrej Nadziei (Freedom EARTH), Saharę (Freedom FIRE) oraz Antarktydę (Freedom WATER). Chusty uszyte zostały w Milanówku, w wielopokoleniowej Manufakturze Jedwab Polski, ceniącej wysoką jakość i kunszt rzemiosła.
 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI