Jak przejść przez ból po odrzuceniu?

Rodzina i związki

Odrzucona miłość oznacza ból. Te pięć rad może pomóc Ci go złagodzić.

Scenariusz idealny jest taki: poznajesz interesującą osobę. Po jakimś czasie stwierdzasz, że jesteś w niej zakochany. Ku swojemu zdziwieniu zauważasz, że ona również czuje coś do Ciebie. W odpowiednim momencie wyznajecie sobie swoje uczucia i tak rozpoczyna się przygoda zwana związkiem, razem ze swoimi radościami, ale także problemami. Co jednak zrobić w momencie, kiedy powyższy plan nie powiedzie się już na początku, ponieważ druga strona nie odwzajemnia Twojego uczucia? Odrzucenie jest przyczyną ogromnego bólu. Oto 5 rad, jak sobie z nim poradzić, autorstwa Diane Barth, nowojorskiej psychoterapeutki i trenerki.

POLECAMY

  • Przyznaj się przed sobą, że cierpisz.

Twoje serce zostało zranione i odczuwasz to niemal tak samo, jak odczuwa się ból fizyczny. Możesz czuć ból w klatce piersiowej, a także mieć poczucie, że całe Twoje ciało jest obolałe. Sformułowania takie jak „złamane serce” nie są jedynie metaforami. Grupa badaczy pod kierunkiem Ethan Kross z University of Michigan udowodniła, że ból psychiczny polega na aktywacji tych samych części mózgu, które są aktywowane przy bólu fizycznym.

Przyjęcie tego faktu do świadomości ma służyć temu, żebyś zrozumiał, że musisz się o siebie zatroszczyć. Potrzebujesz pielęgnacji, podobnie jak osoba, która doświadczyła fizycznego zranienia. Postaraj się być dla siebie uprzejmym, wyrozumiałym. Nie wypominaj sobie swoich błędów, tak jak nie wypomina się osobie leczącej się po wypadku samochodowym, że mogła być bardziej uważna. Nie oznacza to ocz...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI