Dołącz do czytelników
Brak wyników

Okiem reporterki

22 czerwca 2022

NR 7 (Lipiec 2022)

Dziewczyny z Florydy

0 119

Od czternastu lat Kathy prowadzi żelazną ręką amatorski zespół taneczny.

Policjantka, nauczycielka, pani elektryk, nauczycielka fitnessu, gospodynie domowe układają kroki do Backstreet Boys, piosenek bożonarodzeniowych, Abby, w zależności od wymagań klientów na Florydzie. Są nimi domy spokojnej starości, organizacje samorządowe i prywatne firmy, np. wielkie sklepy. Występ trwa od dwudziestu minut do godziny, ponieważ nie wszyscy na widowni i na scenie wytrzymaliby dłuższy występ. 

POLECAMY

Dają dwieście koncertów rocznie, nie mniej niż sto. Występują charytatywnie, głównie na rzecz psów adoptowanych przez weteranów. 

Od roku mają roadie: dziewczyna świeżo po wieloletnim wyroku, uczy się nowej rzeczywistości, na przykład obsługi iPada.

Kiedy zobaczycie zespół Kathy, zrozumiecie, że to nie są żarty. Różowe kostiumy z krótkimi spódniczkami, białe getry z frędzlami (nie pokazujemy kostek), gładkie rajstopy (nie pokazujemy gołych nóg), korony z rogiem jednorożca. 

Córki wzdychają: „Jezu, mamo!”, ale wnuczkom się podobają błyszczące kotyliony.

Z mężami jest kłopot. Przed występem pytają: „Ja pierdzielę, chcesz w tym wyjść? Wyglądasz jak klaun!”. Nawet nie są złośliwi, tylko nic nie rozumieją: woleliby, żeby siedziały w domu, w głowie im się nie mieści, że wychodzą. A dziewczynom po prostu już się nie chce po nich sprzątać. Wychowywały dzieci, swoje robiły, potem dzieci dorosły i pojawiła się myśl, że nikomu nie są do niczego potrzebne. Musiały się zastanowić nad nowym celem w życiu, co nie było łatwe. 

Kiedy tańczą, myślą tylko o tym, żeby nie wypaść z rytmu, zsynchronizować obrót i klaśnięcie, mięśnie przyciągać do kręgosłupa, bo wtedy możliw...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy