Dołącz do czytelników
Brak wyników

Style życia

25 lutego 2022

NR 3 (Marzec 2022)

Czekaliśmy na ciebie

0 699

Zanim naciśniesz klamkę, drzwi otworzą się same. W progu będzie stała twoja dawno niewidziana, najbliższa przyjaciółka z dzieciństwa. Odniesiesz wrażenie, że widziałyście się wczoraj, a nie te kilka… kilkanaście? Czas nagle przestanie mieć znaczenie. Łzy wzruszenia napłyną ci do oczu, wpadniesz w jej ramiona. Usłyszysz wyszeptane do ucha trzy słowa.
Dom okaże się ze smakiem urządzonym zamczyskiem z ogromnym salonem, schodami prowadzącymi na piętra, olbrzymią, otwartą na to wszystko kuchnią. Będą tu twoi sąsiedzi, szkolni koledzy i koleżanki, znajomi z pracy, zajęci cichymi rozmowami lub wspólnym milczeniem. Dalszą i bliższą rodzinę zastaniesz w kuchni, sprawdzisz, co gotuje tata w asyście wujków, przysłuchasz się rozmowie kobiet. Wrócisz do salonu. Wielu z obecnych pomacha do ciebie, pozdrowisz ich, jednak nikt cię nie zatrzyma, gdyż jasne będzie, że najbardziej chcesz zobaczyć ogród.
Bezpośrednio z salonu wejdziesz na miękką trawę. Z niewielkiego wzgórza, na którym stoi dom, zobaczysz, że ogród nie ma końca. Rozległa równina urozmai­cona łagodnymi wzniesieniami pokryta będzie drzewami, rozpoznasz dęby, buki, klony, sosny i świerki, dostrzeżesz też wiele drzew owocowych, wszystkie w pełnym rozkwicie. Delikatne słońce wczesnoletniego popołudnia pocałuje cię w usta, a ciepły, delikatny wiatr zmierzwi włosy.
Zdejmiesz buty i ruszysz w głąb ogrodu. Na kocach, w hamakach, bezpośrednio na trawie odpoczywać będzie wielu ludzi, których znasz z widzenia, gdzieś z miasta, może z wakacyjnych wypadów. Zajęci leniwym wypoczynkiem i niezobowiązującą aktywnością emanować będą cichą, podskórną radością. Bandy umorusanych, przeszczęśliwych dzieciaków ok...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy