Wprowadzenie do ZEN. Historia - Praktyka-Współczesność - Alexander Poraj-Żakiej


Autor - mistrz zen świeckiej linii Pusta Chmura, oficjalny następca Willigisa Jagera i dyrektor największego w Europie Centrum Medytacji i Uważności Benediktushoff - pisał książkę z myślą nie tylko o osobach zainteresowanych wejściem w praktykę zen, ale także o już praktykujących, którzy mają za sobą pierwsze kroki na ścieżce zen.

Książka prezentuje historię zen, jego rozwój na tle innych nurtów religijnych i filozoficznych oraz wprowadza w podstawy praktyki zazen w ramach świeckiej linii zen. Pokazuje, że ścieżka zen nie jest związana z żadną religią i jest dostępna każdemu człowiekowi XXI wieku. Zawiera szereg praktycznych porad dotyczących techniki medytacji zen oraz inspiruje do spojrzenia na zazen z różnych perspektyw. Część książki została poświęcona odpowiedziom na pytania najczęściej zadawane przez adeptów zen.

O autorze:

Alexander Poraj-Żakiej - mistrz zen świeckiej linii Pusta Chmura, dr teologii i oficjalny następca Willigisa Jagera. Był prezesem sieci klinik psychosomatycznych z siedzibą w Berlinie oraz stworzył Akademię Psychosofii w Hiszpanii. Współzałożyciel Fundacji "Mądrość Wschodu i Zachodu" w Niemczech, Hiszpanii i w Polsce. Prowadzi kursy, warsztaty i wykłady w całej Europie (w Polsce - Wrocław, Katowice) jako coach i doradca biznesu. Autor książek wydanych w Niemczech i Polsce. Prywatnie ojciec dwóch córek.

Wybierz format