Tajemnice przodków - Anne Ancelin Schutzenberger

Już Freud na podstawie własnych problemów, cierpień, lęków i niepewności odkrył tę "czarną dziurę", którą każdy z nas w sobie ma, owo niewypowiedziane i niewyrażone (das Unbewusste, swego czasu źle oddane jako „nieświadomość”) . Tę przestrzeń dzielimy z innymi ludźmi - członkami rodziny, bliskimi, społeczeństwem jako całością, z „treścią”, która nas tworzy, formuje i jednocześnie popycha bez naszej wiedzy ku rzeczom przyjemnym lub bolesnym.

Czy niewinne i banalne zapomnienia, lapsusy, zaniechania, marzenia, czyny impulsywne będące elementem codzienności mają jakiś głębszy sens? Czy z pomocą dobrego psychoterapeuty można pojąć znaczenie swoich zachowań i reakcji, chorób, wypadków, zdarzeń ważnych i zwyczajnych, takich jak: śluby (ich liczba, w jakim wieku), obrany zawód, liczba dzieci, poronień czy wiek w momencie śmierci?

Jeśli chcesz:


– dowiedzieć się np. co to jest syndrom rocznicy i poznać znaczenie transgeneracyjności


– nauczyć się rysować swoje drzewo genealogiczne jako geneosocjogram i zobaczyć co jest w rodzinie ukryte.
Informacje szczegółowe:

Rodzaj literatury: poradnik psychologiczny


Okładka: miękka


Format: 145x207 mm


Wydanie: I, 2016


Liczba stron: 304 
ISBN: 978-83-65400-01-7


Link do strony księgarni, gdzie można kupić książkę:http://virgobooks.pl/glowna/173-tajemnice-przodkow-schutzenberger.html

Nota od Wydawcy:

Przewodnik wybitnej psycholożki, nieoceniona pomoc dla psychoterapeutów i wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie. Przyda się też osobom chorym, które w głębi duszy czują, że zachorowanie na konkretną chorobę nie jest przypadkowe, lecz kryją się za nim jakieś ważne powody. Dzięki tej książce odkryjesz, dlaczego kolejna osoba w rodzinie zapada na określoną chorobę lub ma wypadek, zupełnie jak kiedyś dziadek, ciotka czy wujek. Dowiesz się, jakie ukryte powody mają wpływ na decyzje wyboru partnera czy wykonywanego zawodu. Nauczysz się rysować swoje drzewo genealogiczne i zobaczysz co jest w rodzinie ukryte.

Prof. Anne Ancelin Schützenberger, ur. w 1919 r., profesor psychologii na uniwersytecie w Nicei i psychoterapeutka o międzynarodowej renomie, która wprowadziła do psychologii pracę z psychogenealogią i transgeneracyjnością. Tajemnice przodków to książka, która stała się bestsellerem we Francji i weszła do kanonu lektur obowiązkowych na wydziałach psychologii.

Wybierz format