Pre-swazja. Jak w pełni wykorzystać techniki wpływu społecznego - Robert Cialdini

Po wielkim sukcesie "Wywierania wpływu na ludzi" Robert Cialdini – światowej sławy autorytet w dziedzinie psychologii społecznej – postanowił zaspokoić głód wiedzy wszystkich czytelników, którzy chcą nie tylko znaleźć sposób, aby obronić się przed perswazją, lecz przede wszystkim dowiedzieć się, jak skuteczniej wykorzystać techniki wpływu społecznego do osiągnięcia swoich celów. Zaproponowane przez autora reguły wywierania wpływu od lat są uważane za podstawowe zasady gwarantujące sukces w zakresie oddziaływania na innych. Niniejsza książka rozszerza i uzupełnia dotychczasową wiedzę.

Od "Wywierania wpływu na ludzi" książka ta różni się tym, że nie tylko dostarcza naukowych dowodów na to, jakie działania należy wykonać, aby kogoś do czegoś przekonać, ale także wyjaśnia, kiedy to zrobić. Cialdini skupia się na sztuce pre-swazji, czyli niezwykle istotnym procesie pozyskiwania uwagi i pozytywnego nastawienia odbiorców do przekazu, zanim jeszcze się z tym przekazem zetkną. Czynniki inicjujące ten proces pomagają rozpocząć działania perswazyjne i usuwają istniejące przeszkody. Autor tłumaczy, jak rozpoznać i kontrolować naturalne momenty sprzyjające wywarciu wpływu. Pokazuje także, że możliwe jest – choć nieco ryzykowne etycznie – nauczenie się kreowania takich momentów.

W książce znajdziemy też praktyczne wskazówki podpowiadające, jak zdobyć zaufanie odbiorcy oraz przyciągnąć i zatrzymać jego uwagę na naszym komunikacie, aby zwiększyć wydajność perswazji i zyskać przewagę decyzyjną. Cialdini zdradza również nową, siódmą regułę wywierania wpływu, tłumacząc moc jej oddziaływania.

To praca przełomowa – fascynująca i błyskotliwa – a zarazem praktyczna. Jest napisana w przystępny sposób i opiera się na wynikach rzetelnych badań naukowych oraz na doświadczeniach autora.

Intuicyjnie zdajemy sobie sprawę z roli preswazji – każdy z nas nieraz czekał na właściwy moment wpływania na innych (choćby dobry humor rozmówcy czy pojawienie się zobowiązania do wzajemności), bądź też starał się taki moment stworzyć. Cialdini pokazuje, że takich „przedperswazyjnych” czynników jest wiele, i wyjaśnia, dlaczego one działają.

prof. dr hab. Bogdan Wojciszke

Dlaczego niektórzy liderzy, przedstawiciele handlowi, trenerzy, negocjatorzy i mediatorzy są nadzwyczaj skuteczni w wywieraniu wpływu czy pomaganiu w zmianie, podczas gdy inni pozostają mierni? Przecież wiedza o prawach perswazji, modelach sprzedaży i komunikacji jest ogólnie dostępna – w literaturze, na szkoleniach, w sieci. Profesor Cialdini znalazł – i przedstawił na stronach tej niezwykłej książki – odpowiedź na to pytanie. Liczy się nie tylko, CO i JAK lider komunikuje, lecz także KIEDY to robi. Jak przygotowuje grunt i jak sam się nastawia, by trafić na właściwy moment, kiedy serca i umysły ludzi są gotowe „powiedzieć TAK”.

Jacek Santorski, przedsiębiorca i konsultant, założyciel Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i partner programów zarządzania Uniwersytetu SWPS

Lekkie pióro, mnóstwo odwołań do realnego życia, liczne anegdoty – wszystko to sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury. Jednocześnie jest to literatura oparta na faktach, odwołująca się do dobrze udokumentowanych wyników psychologicznych eksperymentów. Jest to więc książka zarazem lekka i mądra. A o lepsze połączenie nadzwyczaj trudno!

prof. dr hab. Dariusz Doliński

Autor: Robert Cialdini
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Data premiery: 09.11.2016
Wydanie: pierwsze
Oprawa: miękka + skrzydełka
Format: 165x235 mm
Liczba stron: 360
Cena detaliczna: 49,90 zł
ISBN: 978-83-7489-676-4
Patronat: Harvard Business Review, Charaktery, Psychologia-Spoleczna.pl, Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu, SWPS, Onet.pl

Książką dostępna na http://www.gwp.pl/pre-swazja-jak-w-pelni-wykorzystac-techniki-wplywu-spolecznego.html

Wybierz format