Nastolatki pod lupą. Poznaj, by zrozumieć - Aleksandra Piotrowska, Ewa Świerżewska

Nastolatki pod lupą to kolejna, po bestsellerowej pozycji Szczęśliwe dziecko, książka dr Aleksandry Piotrowskiej kierowana do rodziców i opiekunów. Tym razem znana psycholog w rozmowie z Ewą Świerżewską pomaga zrozumieć nastolatka, którym stało się nasze dziecko. Okres dojrzewania to wyjątkowy czas, w którym potrzeby młodego człowieka radykalnie się zmieniają.

Ewoluują relacje z rówieśnikami, ale przede wszystkim z rodzicami i rodzeństwem. Pojawiają się problemy, z którymi rodzicom, a także samym nastolatkom, trudno sobie radzić. Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi takie zagadnienia jak: rozwój psychoseksualny, motywowanie, odpowiedzialność, konsekwencja w działaniu, zaburzenia odżywania, autorytety, rozwijanie zainteresowań, czy aktywność sportowa.

Czytelnicy znajdą w tej książce odpowiedzi na pojawiające się w ich głowach pytania. Dr Aleksandra Piotrowska w przystępny sposób wyjaśnia przyczyny pewnych postaw i czasem niepokojących zachowań, pokazuje również możliwe rozwiązania.

Ta książka na pewno pomoże zrozumieć nastolatka. Ta książka pomoże dotrzeć do nastolatka i nawiązać porozumienie.

Informacje szczegółowe:

Data premiery: 10 maja 2017
Format: 165x235mm, oprawa twarda
Wydanie: Wydanie pierwsze
Liczba stron: 248
Cena: 39,90 zł

Link do strony księgarni, gdzie można kupić książkę: http://www.zielonasowa.pl/nastolatki-pod-lupa-poznaj-by-zrozumiec.html

O autorkach:
Aleksandra Piotrowska – doktor psychologii, wykładowca Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Propaguje wiedzę psychologiczną, współpracując w tym zakresie jako ekspert z prasą, a także ze stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich. Prywatnie nałogowy czytelnik literatury wszelakiej, miłośniczka wyjazdów narciarskich i podróży, matka dwójki dzieci i babcia dwójki wnucząt.

Ewa Świerżewska – założycielka portali Qlturka.pl, Egodziecka.pl, SportowaRodzina.pl. Promotorka kultury dziecięcej, sportu rodzinnego i zaangażowanego rodzicielstwa. Inicjatorka akcji społecznej „Dzielę się książkami”. Tłumaczka ponad 20 książek. Współautorka tytułów: „Co czytali sobie, kiedy byli mali?” i „Wszystko dla Klary, czyli historia pewnego pomysłu”, autorka para-poradnika „Aktywni razem. Pomocnik pozytywnego rodzicielstwa”.

Wybierz format