Moje emocje. Akceptuję, co czuję - Isabelle Filliozat, Virginie Limousin

Emocje, a zwłaszcza emocje dziecka to trudny temat. Dzieci nawet w ciągu kilku sekund potrafią przeskoczyć od uczucia euforii do przeżywania dołującego smutku. Najmłodsi wyjątkowo intensywnie odczuwają emocje i spontanicznie, wybuchowo je wyrażają. Bywa to trudne i niezrozumiałe dla samych dzieci, jak i dla dorosłych.
- Jak nauczyć się rozpoznawać i nazywać uczucia?
- Jak opanować sztukę akceptowania emocji?
- Jak przeżywać emocje, by być szczęśliwym, żyć pełnią życia, lubić siebie i innych?

Na te i wiele innych „emocjonalnych” pytań znajdziemy odpowiedź w książce „Moje emocje. Akceptuję, co czuję.” Pełna psychologicznej wiedzy będzie znakomitym wsparciem dla dzieci oraz ich rodziców.

„Moje emocje. Akceptuję, co czuję” to książka o emocjach dla dzieci do lat 6, stawiająca na praktykę. Zawiera ponad 100 ćwiczeń, dzięki którym lepiej poznamy swoje emocje. Książka składa się głownie z zabawnych i pouczających ćwiczeń, które pomogą wprowadzić maluchy w skomplikowany świat emocji. Oryginalne ilustracje przybliżają świat emocji i zachęcają do wykonania zadań.

Książka „Moje emocje. Akceptuje, co czuję” zawiera też poradnik skierowany do rodzica. W końcu, to dorosły ma być przewodnikiem i wsparciem dla dziecka również w tej kwestii. To podróż po świecie emocji dla całej rodziny!
Książka została opracowana przez Virginie Limousin, psycholożkę i terapeutkę dziecięcą oraz Isabelle Filliozat, psychoterapeutkę i guru pozytywnego rodzicielstwa we Francji, autorkę bestsellerów takich jak "W sercu emocji dziecka" i "Próbowałam już wszystkiego".

Informacje szczegółowe:

Data premiery: 15 maja 2019

Format: 220x280


Liczba stron: 96


Typ oprawy: miękka


Link do księgarni, gdzie można kupić książkę: https://egmont.pl/Moje-emocje.-Akceptuje-co-czuje,16334874,p.html 


Wybierz format