Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

Mit motywacji - Jeff Haden


Wydanie

Formaty

PDF

Co byście zrobili, gdybyście mogli się lepiej zmotywować? Zrzucilibyście pięć kilo w miesiąc? Zdobyli dwa miliony fanów? Założyli świetnie prosperującą firmę?

Jeffowi Hadenowi się to udało, choć sam siebie określa jako zwykłego faceta. Osiągnął to dlatego, że odkrył nowy sposób myślenia o sukcesie, wysiłku, a zwłaszcza o motywacji, która jest tak naprawdę mitem, przynajmniej według definicji, w którą większość z nas wierzy.

Często wyobrażamy sobie, że bohater, rażony inspiracją niczym gromem z jasnego nieba, zrywa się z kanapy i rzuca w wir szaleńczej pracy. Jednak w prawdziwym życiu takie gwałtowne przypływy energii rzadko się zdarzają i nigdy nie trwają długo. Czekanie na ich przyjście jest gwarancją ciągłego rozczarowania. Prawdziwa motywacja jest wynikiem osiągnięć, a nie ich przyczyną. Do tego, żeby iść naprzód, wystarczy nawet najdrobniejszy powód.

Skoro to takie proste, to dlaczego nie wszyscy spełniają swoje marzenia? Haden bada przeszkody, które stają na drodze spirali sukcesu i sprawiają, że tracimy ducha. Proponuje też skuteczną taktykę, dzięki której utrzymamy stały przypływ dopaminy. Haden dzieli się swoimi spostrzeżeniami i strategiami, które na zawsze zmienią wasze podejście do przeszkód 
i celów, zarówno osobistych, jak i zawodowych.

„Tkwiłem w pułapce podstępnego mitu. Wydawało mi się, że motywacja jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia żmudnego procesu nauki – iskrą niezbędną do tego, żeby w ogóle zacząć działać. A tak naprawdę motywacja to rezultat. Motywacja jest jak ogień, który zaczyna płonąć, dopiero kiedy go rozpalisz – własnoręcznie i mimo trudności – a żywi się satysfakcją z tego, że widzisz, jak się rozwijasz”. 


O książce:

Kiedy przeczytasz „Mit motywacji”, nigdy więcej nie będziesz już bezczynnie siedzieć w oczekiwaniu na nagły przypływ inspiracji i motywacji, jak gdyby miały być jakimś darem niebios. Zamiast tego ruszysz w drogę, żeby samodzielnie je odnaleźć.
Eric Schurenberg, prezes i redaktor naczelny portalu „Inc.com”

To nie tylko przełomowa metoda na to, jak zarobić tłuste miliony albo odcinać grubaśne kupony. Przed wami wskazówki, jak cieszyć się tym procesem. Pora się ogarnąć!
Sarah Knight, autorka Magii olewania i Ogarnij się!

Jeff Haden wie to, o czym inni nie mają pojęcia: sukces to nie tyle szukanie motywacji, co nieustanny i mozolny wysiłek, aż do chwili, kiedy uda się nam osiągnąć coś, co nas zmotywuje.

Adam Grant, autor Give and Take, Originals oraz Option B (z Sheryl Sandberg).

Czasami komputer się zawiesza, a specjaliści wiedzą, że wtedy trzeba wcisnąć odpowiednią kombinację klawiszy, żeby zamknąć problematyczną aplikację. Książka Jeffa Hadena właśnie tak działa. Dowiesz się z niej, jak wyrwać się z błędnego koła bez konieczności całkowitego resetu.
Dharmesh Shah, współzałożyciel i dyrektor technologiczny firmy HubSpot.


O autorze:

Jeff Haden jest najpopularniejszym felietonistą portalu „Inc.com” i jednym z najchętniej subskrybowanych influencerów serwisu LinkedIn. Jego artykuły ukazywały się między innymi w „Time”, „The Huffington Post”, „Fast Company”, „Business Insider”, „Entrepreneur” czy „Yahoo! Small Business”. Jest autorem lub współautorem pięćdziesięciu książek non-fiction. Większość wiedzy na temat biznesu Haden zdobył pracując w firmie, w której zaczynał jako szeregowy pracownik, a skończył jako kierownik zarządzający 250-osobowym zespołem. Mieszka w stanie Wirginia w USA.

Informacje szczegółowe:

Premiera: 16 stycznia 2019

Format: 135 x 210 mm


Oprawa: miękka ze skrzydłami

Liczba stron: 288

Cena: 39,90 zł

Link do księgarni, gdzie można kupić książkę:
 https://bit.ly/2CeHXzb

Komentarze ()

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz